Powered By Blogger

czwartek, 13 października 2011

Przesunięcie prognozy - SP500

Jak to bywa z prognozami krótkoterminowymi, łatwo przestrzelić.
Scenariusz przedstawiony TU się jednak przesunął, i przyznam szczerze że ciężko mi uwierzyć że aż tak wysoko ubierano ludzi. W każdym razie dobiliśmy do punktu (1220-1228 na sp500) gdzie mamy tak mocny opór, że NIE MA SIŁY przejść i przebić w jednym podejściu - szczególnie po kilku dużych białych świecach ten poziom, gdzie oscylatory już pokazują przegrzanie. Dodatkowo mamy dywergencję na wolumenie (wzrost kursu na spadających obrotach), co wszystko mówi mi, że powinienem przesunąć prognozę z wtorkowej zwałki na czwartkową i piątkową zwałkę.

Widać również, że na ostatniej sesji kurs dojechał do kreski i byczki przegrały z tym poziomem. Dodam tylko, że na intraday'u jeszcze godzinę przed zamknięciem kurs był właśnie na maximach po czym po dojechaniu do tego mega oporu zjechał o 1 % w dół. Rozrysowała nam się spadająca gwiazda, która po 4 mocno wzrostowych sesjach po prostu musi zadziałać.

PODSUMOWANIE:
Dziś (czwartek) zaczynamy spadki, możliwe że to nie będą już zjazdy po 5% dziennie jak było to ostatnio gdyż sytuacja makro się powoli klaruje i nastroje się poprawiły, ale kilka świeczek spadkowych powinniśmy zobaczyć choćby w celu ochłodzenia przegrzanych wskaźników. Jeżeli dziś spadki będą słabe, to jutro już na pewno nie powinno być wątpliwości.
Jeżeli jakimś cudem jutro sp500 zrobi kolejny atak na 1220 i go skutecznie przebije to przyznam szczerze, że nie będę miał pojęcia co zrobić i całe AT można sobie wsadzić w kieszeń  - dlatego tego nie przewiduję ;)

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kreski - analiza nie mówi jednoznacznie, że przy 1220 odbijemy w dół...co fakt mamy tam 50% zniesienie i opór wynikający z wcześniejszych szczytów i jeżeli kurs przebije ten poziom to będzie to potwierdzenie realizacji piątej fali, która zgodnie z teorią fal jest największą. Po osiągnięciu lokalnego szczytu może więc dojść do ponownej silnej przeceny. Podsumowując, moim zdaniem po przebiciu 1220 jeszcze AT nie będziemy wsadzać do kieszeni ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @kreski zawsze jest kilka warianów
  pamietaj o masie fałszywych wybić
  choć troszke wygląda na to że bessa moze juz byc przeszłością
  ostatnim punktem po 1230 bedzie 1265 (dość wysoko) ale tam prawdop roztrzygnie sie trend

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę się zgodzić, że nieraz pojawiają się fałszywe wybicia (już udało mi się na jednym trochę utopić :P). Jeżeli w ogóle rozważamy przejście 1230 to ja widzę już opór na 1250, ten 1265 jest faktycznie mocny w cenach zamknięcia. W ichimoku opór z chmury wychodzi na poziomie 1229 ( http://drop.st/gsjCvX ), z drugiej strony został wygenerowany neutralny sygnał kupna, a heiken ashi też już dał K. Dodam, że również został naruszony kijun na tygodniowym (1222) także w sumie wszystko niby byczo. Jesteśmy blisko przełomowych poziomów także trzeba czekać, póki co ja zostaje ze swoim shortem

  OdpowiedzUsuń