Powered By Blogger

czwartek, 1 marca 2012

CORMAY - czyżby początek większego spadku?

Jakiś czas temu wyznaczyłem górną linię, która miała zablokować po raz kolejny raz wzrosty, i tak się stało. Kurs się przez jakiś czas konsolidował a wczoraj wykonał ostatni strzał potwierdzający kierunek. Byłbym bardzo zdziwiony gdyby kurs wybił ostatni szczyt w najbliższym czasie.

Wykres w krótkim terminie:

W obecnej chwili mamy do czynienia z dosyć wąskim kanałem spadkowym rozpoczynającym się na ostatnim szczycie. Wczorajsza paskudna świeca na dosyć sporych obrotach doszła do dolnego ograniczenia tego kanału, stąd można jutro oczekiwać lekkiego odreagowania. Jednak cena naruszyła poprzedni dołek który był istotnym wsparciem co może się zemścić na bykach w niedalekiej przyszłości. Kurs wyszedł pod chmurę a proste są spadające. Możliwe jest, że podczas odreagowania wczorajszego spadku tenkan się wypłaszczy a wtedy kijun dogoni go i przebije go dając złoty strzał dla spółki generując bodaj najmocniejszy sygnał S w ichimoku jaki można (chmura mocno wybita na świeżo, chikou już potwierdza spadek i przez przynajmniej 2 tyg się to nie zmieni, no i sygnał S pod chmurą daje moc).

W dalszej perspektywie jeszcze gorzej:

Nie licząc jednego naruszenia w sierpniu, mamy tu ogromny trójkąt, aż boję się powiedzieć jaki zasięg (pewnie 10zł). Jak widać utworzyliśmy kolejny lower high za ostatnim atakiem, nie przebiliśmy linii trendu co  w długim terminie daje negatywny sygnał. MACD wciąż czerwony.

Podsumowując, na najbliższej korekcie wzrostowej radzę pozbywać się akcji CRM bo grozi dużo głębszy ruch spadkowy. Do tego dochodzą coraz gorsze perspektywy wzrostu szerokiego rynku (sprzedawanie faktów LTRO i pomocy dla Grecji) co może sprowadzić kurs na niskie poziomy.

5 komentarzy:

 1. Mozna prosic o analize CEDC? Dziekuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyłączam się do prośby o analizę CEDC, choć zdaję sobie sprawę, że technika czy fundamenty nie mają w przypadku tej spółki większego znaczenia. Chciałbym się też dowiedzieć, dlaczego sprzedał Pan Impexmetal i zakupił GTC. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeceniony Cormay wreszcie spada, pisałem o tym wcześniej. Zamiana Impexmetalu na GTC to wielki błąd.

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, dziś pogoniłem GTC gdyż nie spełnił oczekiwań. Kupiłem go na odbicie po bardzo dużym spadku, liczyłem na zysk około 10% - niestety nie zrealizował się scenariusz stąd out.
  Impexmetal możliwe, że trochę pochopnie jednak obawiałem się mocniejszego spadku po tej dużej czerwonej świecy, tak się nie stało.
  CEDC postaram się wrzucić w weekend

  OdpowiedzUsuń
 5. Aczkolwiek 5,75 dla Impexu to wszystko na tą chwilę

  OdpowiedzUsuń