Powered By Blogger

środa, 29 lutego 2012

EUR/PLN - zbliżamy się do istotnego wsparcia - UPDATE 050312

Na wykresie tygodniowym pokaże, dlaczego znajdujemy się na około tydzień od krytycznego punktu dla naszej waluty względem euro (wyjaśni się po świeczce zamykającej następny tydzień).


Z jednej strony dochodzimy do silnego wsparcia linii wzrostowej z której nastąpił wystrzał w górę, z drugiej dodatkowo dostajemy support od dosyć mocno idącej w górę chmury ichimoku. Jest jednak niebezpieczne, bo kurs musiałby wykonać duży skok w górę, żeby nie wyjść z chmury dołem, co by potwierdziło ostatnio wygenerowany słaby sygnał sprzedaży. Jeżeli jednak kurs by chciał respektować chmurę, to po wybronieniu swoich poziomów pokonałby od razu obie linie trendu spadkowego i dostawał wsparcie od grubej chmury.
Niestety spadki potwierdza wolumen (ostatnia pałeczka to dopiero wolumen połowy tygodnia) który wciąż jest duży w porównaniu do ostatnich okresów.
Jeżeli kurs się odbije od tych wsparć to może się okazać że umacnianie się złotego to tylko spekulacja, jeżeli jednak przebije chmurę i linię, możemy mieć do czynienia z trwalszym trendem. W kontekście LTRO mogą się dziać różne rzeczy w najbliższym czasie :)

UPDATE z dnia 5 marca 2012 !

 Dorysowaliśmy kolejną świeczkę  tygodniową, powstała świeca doji, która znajduje się w chmurze (chmura została obroniona, dolny cień dokładnie oparł się w tym miejscu). Jest to rodzaj świecy która lubi odwracać trend, szczególnie znajdując się w takich miejscach na wykresie. Nadchodzący tydzień powinien przynieść przesilenie, także czekamy na rozstrzygnięcia.

4 komentarze:

 1. Bardzo ważny poziom, ja czekam już kilka tygodni na ten poziom :)
  Dodatkowo mamy tam wsparcia z sierpnia i 61,8% zniesienia Fibo :)

  http://imageshack.us/f/844/eurpln.gif/

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. też liczę na to miejsce, więcej przez to traciłem na cercie niż na wzrostach daxa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie dopiero po euro 2012 złotówka znowu zacznie tracić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. eur/pln w koncu po 7!!! ataku na kijuna na dziennym przebił i wyszedł nad :) Robi się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń