Powered By Blogger

sobota, 19 maja 2012

SP500 - kluczowy poziom

W piątek doszło do rozrysowania kolejnej czerwonej świecy na SP500, która zatrzymała się na bardzo kluczowym poziomie, co zresztą będzie wyraźnie widoczne na wykresach tygodniowych.

Najpierw spójrzmy na sytuację na wykresie dziennym:

Jak widać doszliśmy do poziomu 1290 gdzie znajduje się 32% zniesienia FIBO całego wzrostu od października 2011 (na tym poziomie zatrzymują się korekty w trendzie wzrostowym, obrona tego poziomu pokaże siłę trendu. Zejście do 50% może zwiastować kłopoty). Oprócz fibo znajduje się tu ważne wsparcie tworzone przez maksimum, które pokonane zostało dopiero w 2012 roku, również na tym samym poziomie (oraz kilka dołków z 2011 roku). Jeżeli jednak poziom ten nie wytrzyma, to powinno dojść do zejścia na poziom 1250 gdzie znajduje się FIBO 50% oraz dołek z marca 2011 roku (minimum pierwszego półrocza 2011). W ichimoku mamy silny trend spadkowy, z obowiązującym silnym sygnałem sprzedaży.


Na wykresie tygodniowym postaram się pokazać, dlaczego zejście poniżej FIBO 32% może być gwoździem do trumny dla SP500.

Na wykresie tygodniowym widzimy płasko idący kijun od bagatela 7 tygodni, który tworzy ogromne wsparcie dla kursu. Dodatkowo chikou span znajduje się wciąż nad kursem i jeżeli ma tak pozostać, to świeczki powinny zacząć wędrować ku górze. Złamanie kijuna na poziomie 1290 będzie miało katastrofalne skutki i nie jestem przekonany czy 1250 będzie wystarczający do zatrzymania spadków. Przypominam, że na rozrysowanie świeczki trzeba poczekać aż do piątku.


Na GMMA (Guppy) widzimy że kurs również doszedł do ostatniego kreski, która powinna suportować.

PODSUMOWANIE:
Jeżeli ma nastąpić odbicie, to powinno to mieć miejsce w najbliższym tygodni. W przeciwnym razie czeka nas jazda bez trzymanki.

5 komentarzy:

 1. Może Cie to zainteresuje: http://zapodaj.net/bcc26a21554ff.gif.html

  trwa obrona wsparć

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Kiedy możemy się spodziewać kolejnego wpisu? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyłączam się do postu zamieszczonego przez @WinryElrick, faktycznie szereg interesujących tematów znajdowało się na tym blogu, szkoda żeby całkowicie został zamknięty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy to prawda, ale mają być próby dotyczące wskrzeszenia tego bloga. Zobaczymy co z tego wyjdzie w dłuższej perspektywie :)

   Usuń