Powered By Blogger

środa, 16 maja 2012

SP500 - "Quick Look"

Podczas ostatnich sesji sytuacja wyraźnie pogorszyła się również za oceanem. Wczoraj definitywnie podaż pokonała barierę wsparcia pokazaną na wykresie przerywaną linią koloru niebieskiego:


  Docelowo widzę spadek na poziomy okolic czerwonego pasma wsparć 1297-1292, ew. zatrzymanie na czarnej, rosnącej linii. Bardzo blisko znajduje się również FIBO 38% na poziomie 1288, to można uznać za dobre miejsca do odbicia w przypadku nie zrealizowania się katastrofalnego scenariusza, bo jeżeli tak to żadne wsparcie nie pomoże (zresztą tak jak miało to miejsce w sierpniu 2011).

Dodam tylko, że w ichimoku znajdujemy się już w trendzie spadkowym oraz linia 100-sesyjna została przebita przez kurs w dół 2 sesje temu.

W kontekście naszej giełdy jest coraz gorzej, wczoraj wyłamaliśmy wcześniej rozrysowany pomarańczowy kanał i tym samym poziom 2115. Dodatkowo interesujące zdaje się być informacja, że WIG20 spadł -1,2%, jednak WIG20USD już -2,8% co pokazuje odwrót rynków zagranicznych od polskiej gospodarki (o ile w ogóle jeszcze ktoś u nas siedział w ostatnim czasie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz