Powered By Blogger

poniedziałek, 14 maja 2012

WIG20 - znów gra polityka

Wybicie trójkąta stało się faktem, a ostatnia deska ratunku to niedaleko od siebie oddalone poziomy 2115 i 2095. Wszystko wyjaśnią poniższe wykresy:


Poziom 2115 jest bardzo istotny, był broniony wielokrotnie, jego wyłamanie będzie miało katastrofalne skutki. Niestety przy obecnym klimacie jest bardziej prawdopodobne że prędzej czy później to nastąpi (obawy o Grecję i efekt domina w Unii - Portugalia, Hiszpania a może nawet Włochy, oraz możliwa utrata władzy przez Merkel po ostatnich prawyborach w NRW, która w tej chwili trzyma wszystkich przy ostrych oszczędnościach i w miarę przewidywalnej polityce).
Jak widać znajdujemy się w kanale spadkowym (pomarańczowe kreski), gdzie doszliśmy do dolnego ograniczenia kanału. To daje potencjał pod jutrzejsze odreagowanie spadków, jeżeli to nastąpi to potencjalny powrót do niebieskiej linii około 2175. Niestety nie ma co się łudzić, że ten wzrost będzie czymś więcej niż korektą w spadkach - wydarzenia z weekendu wzmacniają chęci do pozbywania się akcji.


Wykres w układzie tygodniowym. Zniesienie FIBO wzrostu z lat 2009-2011 na kluczowym poziomie 50% znajduje się blisko 2115, na poziomie 2095. Kolejny dobry poziom do obrony, kapitulacja popytu na tym poziomie prawdopodobnie zakończy się ruchem na 1900.

PODSUMOWANIE:
Sytuacja bardzo krótkoterminowa pokazuje potencjalne odbicie na 1-3 sesje, jednak sentyment jest bardzo negatywny. Myślę, że warto pozostać poza rynkiem, ewentualnie łowić jedynie na kluczowych wsparcia z ciasnym stop lossem.

1 komentarz:

  1. WIG20 szaleje na rynku od dawna. Ogólnie mam wrażenie, że gra na giełdzie staje się z roku na rok coraz trudniejsza i bardziej nieprzewidywalna. Trzeba mieć wielką wiedzę aby nie tracić pieniędzy.

    OdpowiedzUsuń