Powered By Blogger

niedziela, 4 września 2011

CALATRAVA - ciekawe ostatnie 2 dni

Po świetnych wynikach CTC w poniedziałek kurs otworzył się bardzo wysoko. Jednak bardzo negatywne nastroje spowodowały, że kurs jednak musiał siłą rzeczy domknąć całkiem sporą lukę.

Ale spójrzmy generalnie na sytuację:

Po wybiciu z trójkąta kurs powędrował na szalone 72 grosze, czyli podwoił swoją wartość w zaledwie kilkanaście sesji.  Od tamtej pory kurs akcji się osuwał aż spadł pod mocno za sprawą sierpniowego krachu, jednak warto zauważyć że zatrzymał się na ograniczeniu trójkąta. Dochodzi tu do dość zabawnej sytuacji gdzie, po wybiciu z formacji trójkąta kurs powinien jeszcze raz powrócić do linii trójkąta i dopiero wtedy wybić. Tutaj nie powracał i odrazu poszybował na 72 - jak się okazuje, może teraz dopiero powrócił i ponownie wybije ?? Ciężko powiedzieć - ja liczyłem zasięg obecnej zwyżki na CTC na 59-60gr. W obecnej chwili scenariusz ten jest dosyć niepewny, biorąc pod uwagę bardzo wysoki wolumen w dniu mocnego spadku po tym jak kurs otworzył się wysoko ( choć tu w sumie to nie powinno dziwić, gdyż ludzie realizowali szybkie zyski).
W tym miejscu najlepiej uznać, że poziom 45 gr jest atrakcyjny, chyba że makroekonomicznie będzie bardzo zły nastrój i wszystko znów będzie spadać.

Kolejny wykresik:

Jak widać kurs zatrzymał się na 38% FIBO, i jest szansa że niżej nie spadnie. Niebieskie linie wskazują, że kurs może jeszcze testować poziom 40-41 gr gdzie powinien znaleźć dno (raczej na intraday'u, niż na zamknięciu). RSI na poziomie 50 jest calkiem atrakcyjne jak na CTC - biorac pod uwage ze na szczytach poprzednich utrzymywalo sie przez dlugi czas na bardzo wysokich poziomach 80-90 (mocne przegrzanie). MACD dal niedawno K, dalej ma jeszcze troche miejsca do wzrostu. Sytuacja wyglada raczej pozytywnie na wskaznikach.

Ichimoku:

W ichimoku widać że jesteśmy pod chmurą, jednak wkrótce przecięcie tenkan z kijunem powinno dać słaby sygnał kupna, a w ciągu 4-5 sesji chikou span ma szanse wyjść nad kurs. Chmura się robi bardzo cienka i możliwe że w najbliższym czasie wyjdziemy z niej bokiem.
Wykres tęczowy (średnie kroczące) niedługo będzie zakręcał dając sygnał K.

PODSUMOWUJĄC:
Ważna jest obrona poziomów 45-46gr, ewentualnie możliwy jest test 40-41 gr. Jeżeli nastroje będą dobre (a na takie liczę w tym tygodniu) to możliwy jest test lokalnego szczytu z poniedziałkowego wybicia a może nawet poziomy 58-60gr. Jeżeli nie, to niestety ciężko przewidzieć skalę paniki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz