Powered By Blogger

niedziela, 22 kwietnia 2012

PKO BP - "Quick Look"

Przeglądając wykresy zwróciłem szczególną uwagę na PKO, które w piątek wykonało bardzo nieprzyjemny manewr, a mianowicie:


Sprawa jest na tyle oczywista że nie wymaga komentarza. Jednak dla niedowiarków wystarczy spojrzeć TUTAJ. Zgadza się moment wybicia (na oko 25-30% przed końcem formacji), wolumen malejący, przebicie linii dolnej nie pozostawiające wątpliwości. Kurs ma klasyczne trzy dni na potwierdzenie lub odrzucenie formacji (gdyby powrócił nad wyłamaną linię).

Zwolennikom hossy na całym rynku radzę trzymać kciuki za stronę popytową na PKO, gdyż zasięg wybicia jest nie mały i w kontekście podobnego trójkąta na WIG20, główny indeks będzie miał drugiego dużego wroga po KGH w walce o nie wypadnięcie za burtę.

7 komentarzy:

 1. Kolega Rafał pokazał, że PZU wybiło też z podobnego trójkąta już z 2 tygodnie temu, PEKAO też wyłamało linie trendu wzrostowego tydzień temu, KGH każdy wie jak wygląda więc chyba kwestią czasu jest jednak złamanie 2200 na WIG20. Następny przystanek pewnie koło 1750 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawdopodobnie masz racje, święci się większy ruch, gdy tymczasem trwają silne próby przedstawienia obecnej sytuacji, jako idealną dla akcji. Korzystne PE itd itd - medialna sieczka, a tu trzeba realnej oceny, jaką zresztą przedstawiasz.

   Usuń
 2. szczerze mówiąc jestem zdziwiony skalą dzisiejszej przeceny, biorąc pod uwagę tak negatywne nastroje blogosfery :) Tak długo jak anale będą klepać że dobre ceny, tak długo będzie spadać :) A tak poważnie, to i tak dopóki nie przyjdzie zagranica to ze wzrostów nici, póki co wygląda na to że czekają Nas jeszcze niższe poziomy

  OdpowiedzUsuń
 3. też mi się wydaje (a nawet wiem) że to dobre ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozatym źle narysowany trójkąt, czy to przypadek??!!

  OdpowiedzUsuń
 5. A co myślicie o inwestowaniu w złoto inwestycyjne To opłacalny krok? Ktoś poszerzył swój portfel? Czekam na opinie i pozdrawiam świątecznie!

  OdpowiedzUsuń