Powered By Blogger

niedziela, 10 lipca 2011

Piątka do obserwacji - SNS, KZS, GCN, MSX, LBW

Wrzucam kilka spółek z około 30, która przejrzałem przez weekend i mają szanse coś osiągnąć w zbliżającym się tygodniu.

Wszystkie wykresy w ujęciu dziennym:

SYNTHOS:
Jak widać po bardzo dynamicznym wzroście utworzyła nam się lekka konsolidacja pod postacią flagi, a wczorajszy kurs mimo że próbował wrócić do kanału delikatnie spadkowego, utrzymał się powyżej co może stanowić o możliwości mocniejszego wybicia i ataku na poprzedni szczyt.
Najbliższy opór: 5.40 , najbliższe wsparcie 5.16

KREZUS:

Krezus znalazł się przy dolnym ograniczeniu kanału trendowego, chmurze ichimoku oraz b.silnym wsparciu pod postacią płaskiego kijuna. Okolice 4.82 (kijun) powinno się traktować jako miejsce do dobierania akcji Krezusa. Niestety patrząc na analogię do poprzedniego szczytu po zrobieniu "spodka" na szczycie przywitała nas 17% świeca w dół, także w przypadku wchodzenia proponuję ustawiać ewentualnie bliskiego stop-lossa w okoliacach 4.70. Jednak patrząc na wykres oceniam szanse na wzrost 70% do 30% dla spadku. Najbliższy opór to 5.10 (choć ostatnio cena nie ma z nim większego problemu), póżniej lokalny "podwójny" szczyt 5.40. Jeżeli uda się pokonać ten poziom to idziemy na 5.78.

GROCLIN:Groclin po nieudanym ataku na 22 (płaski kijun, bardzo silny opór) wraca z powrotem na swoje minima z ostatnich miesięcy czyli 18.75 które nota bene są bardzo silnym wsparciem związane z byciem bardzo mocnym oporem dawno temu (silne wybicie zostało powstrzymane przez ten poziom i zapoczątkowało długą konsolidację). Poprzedni zjazd spowodowany wyjściem dołem z trójkąta został zatrzymany przez ten poziom, i sądzę że i tym razem jest to miejsce w którym warto zakupić akcje Groclina. Docelowo cena powinna nie zejść poniżej 50% FIBO tak jak stało się to ostatnio, ale nawet jak puści to ja i tak będę zainteresowany ceną w okolicach 18,75. Możliwe że tym razem też skończy się na 19.52 a to już bardzo blisko. Oporem będzie standardowo to piekielne 22 zł.
Należy zwarać uwagę na wolumen, bo wcześniej pojawiła się dywergencja (kurs rósł a wolumen spadał) i musiało dość do spadku. Jeżeli na odbiciu od któregoś z poziomów 19.5 lub 18.75 pojawi się większy wolumen to można to uznać za miejsce odbicia.

MOSTOSTAL EXPORTPo ostatnich informacjach o usunięciu toksycznego prezesa z firmy kurs spółki wystrzelił. Ostatnio jednak doszło do silnej korekty. Jednak kurs dochodzi do bardzo silnego wsparcia (było oporem / wsparciem 5 razy w tym z luką i ostatnim dołkiem) na poziomie 1.33. Zalecam jednak do ustawienia bliskiego stop lossa bo jak przebije w dół ten poziom to mamy przepaść i długi kawałek do kolejnego silnego wsparcia. Generalnie cena na poziomie 1.33-35 wydaje się obecnie atrakcyjna.

LUBAWA:Jak widać Lubawa wróciła do gry jednak zatrzymała się na silnym oporze 1.50. Jeżeli przebije ten poziom to czeka na nią 100-sesyjna a później już atak na okolice 1.70. Jeżeli kurs będzie dalej rósł to niebawem tenkan przetnie kijuna i da sygnał kupna co powinno wzmocnić wzrosty. Póki co silne wsparcie mamy na poziomie 1.42-43 więc jeżeli kurs odbije się od 1.50 to tam można dobierać akcje.

UWAGA!
Warto jednak obserwować sytuację na całym rynku bo ostatnie infa o Portugalii i śmieciowym ratingu dla niej a później piątkowe fatalne dane z rynku USA o bezrobociu powodują negatywny sentyment na rynku gdzie AT może nie do końca wyjść. W każdym razie trzymam kciuki za wzrosty u Nas i oby się któraś spółka ładnie rozwinęła :) Ja osobiście obstawiałbym najbardziej na Krezusa i Mostostal Export na najdynamiczniejsze odbicie ( z drugiej strony potencjalny najmocniejszy zjazd).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz