Powered By Blogger

niedziela, 3 lipca 2011

LUBAWA - "Quick Look"

Lubawa od pewnego czasu znajdowała się w mocnej korekcie (niektórzy mogliby to nazwać nawet już trendem spadkowym, gdyż ceny wypadły z kanału wzrostowego na jakiś czas). Jednak na piątkowej sesji można było zobaczyć bardzo dużą mobilizację popytu po informacji o podpisaniu wstępnej umowy z Wojskową Akedemią Techniczną.

ujęcie dzienne:
Warto zauważyć, że piątkowa świeca za jednym zamachem przecięła tenkana i 62% zniesienia FIBO, oraz wybiła się z kanału korekty spadkowej jednocześnie powracając do środka średnioterminowego kanału wzrostowego. Tutaj idealnie widać, że zadziałało zniesienie 50% FIBO (1,34) które zazwyczaj kończy większe korekty. W obecnej chwili kurs zatrzymał się na kijunie na poziomie 1,44 który nie idzie płasko więc może nie powodować bardzo dużego oporu dla kursu. Jeżeli uda się pokonać bez problemowo ten poziom to nastepny kolejny to 1,46 a następnie 1,54 czyli 100-sesyjna. Warto zauważyć, że MACD również dał sygnał kupna, a przecięcie jest na tyle zdecydowane że w ciągu najbliższych dni raczej nie powinno wygenerować S. Martwi jedynie słabiutki wolumen przy tym wybiciu, potrzebne nam będzie potwierdzenie tego wzrostu większym wolumenem w następnych dniach, inaczej może to być tylko fałszywka pod wywalanie.


ujęcie tygodniowe:

Na tym poziomie widać ewidentnie, że to było miejsce które musiało zatrzymać spadek gdyż pomimo samego faktu FIBO 50% doszła jeszcze chmura, która rownież powstrzymała spadek. Widać, że MACD powoli będzie "zakręcać", co jest dosyć pozytywną informacją. Niestety negatywną informacją z tego poziomu jest dość bliskie położenia kijuna który idzie od kilku tygodni bardzo płasko na poziomie 1,48 co powoduje że będzie to bardzo ciężki poziom do ruszenia, ale z drugiej strony przebicie go po twierdzi siłę popytu i może pokazać, że wracamy do poziomów sprzed 2 miesięcy. Dodatkowo widać, że potrzebujemy impulsu wzrostowego, w przeciwnym przypadku wygeneruje nam się słaby sygnał sprzedaży w związku z przecięciem tenkana z kijunem.

PODSUMOWUJĄC:
1. Sytuacja na lubawie znacznie się poprawiła, jednak wolumen jeszcze nie potwierdza wzrostowego scenariusza.
2. Korekta zatrzymała się na 1,34 gdzie znajdowało się 50% FIBO oraz span A chmury ichimoku.
3. Przed nami bardzo silny opór pod postacią płaskiego kijuna tygodniowego na poziomie 1,48. Po przebiciu tego poziomu będzie można uwierzyć we wzrosty jeżeli tylko wzrośnie nieco wolumen.
4. Póki co warto obserwować co się dzieje w spółce, od 3 kwartału spółka powinna wykazywać dużo lepsze zyski i przychody w związku z włączeniem firm p. Litwina do Lubawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz