Powered By Blogger

niedziela, 27 listopada 2011

Groclin - blisko silnej strefy wsparć

Do spółki Inter Groclin mam sentyment i często do niej wracam. Tym razem wracam do niej, gdyż kurs znalazł się bardzo blisko silnej strefy wsparć na poziomie 10.50-10.00 zł. Dołek 10zł był testowany w sierpniu i został bardzo ładnie obroniony.
Powodem dla którego uważam, że jest szansa na wybicie, była świeca z 8 listopada (ta około 20%), która prawdopodobnie byłaby kontynuowana gdyby nie znaczące pogorszenie się sytuacji rynkowej.Na tym wykresie widać, dlaczego to pasmo 10-10,5 jest tak istotne. Najbliższy opór na którym zresztą zatrzymał się kurs 9 listopada to okolice 15 zł.Tutaj spojrzenie z bliska. Sytuacja nie wygląda zachwycająco, jednak widać jak mocno nasiane są wsparcia na tym poziomie. W ichimoku w opory zaczynają się już nieco powyżej 12 zł, jednak przy sprzyjającej sytuacji na rynku, powinien sobie z nimi poradzić.Patrząc na zestawienie wsparć i oporów widzimy, jak znaczący jest poziom 10 zł. Przebicie tego wsparcia spowoduje najprawdopodobniej małą apokalipsę na walorach.

PODSUMOWUJĄC:
Kurs Groclinu znajduje się w pobliżu bardzo istotnego pasma wsparć, które można potraktować jako miejsce do odbicia. Dodatkowo dzięki wspaniałemu expose premiera zjechaliśmy w bardzo szybkim tempie również do silnych wsparć na głównych indeksach, gdzie oscylatory są już mocno wyprzedane, także można liczyć na korektę wzrostową spadków na całym rynku. Groclin jest bardzo wdzięczną spółką do spekulacyjnych odbić, jest to spowodowane niskim Free Floatem, przez co ruchy cenowe są bardzo dynamiczne. Przebicie oporów na poziomie 12-13 zł powinno dać siłę do ataku na 15 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz