Powered By Blogger

wtorek, 22 listopada 2011

sp500 - szansa na korektę wzrostową

Kilka ostatnich dni było bardzo gorących z powodu niechęci dogadania się republikanków w sprawie cięć budżetowych w USA o 1,2 bln $ w ciągu najbliższych 10 lat (co nie powinno być aż tak porażające biorąc pod uwagę że to w 10 lat a ich dług do pkb to już prawie 11 bln $) - więc pytanie czy dużo nie pograła u nich też sytuacja w Europie. Doszło do wyrysowania kilku paskudnych świeczek na SP500 i zejście do niskiego poziomu 1183.

Tak więc na poprawę humoru dla trzymających akcji taki wykres godzinowy:

Mamy flagę, odbicie od dna flagi, RSI odbiło od 30 a MACD składa się do strzału żeby dać K. Sytuacja wygląda obiecująco, ale trzymamy rękę na pulsie. Dodatkowo odbicie to zasługa 50% fibo które znajduje się idealnie na poziomie 1182,56 (tam chyba serio grają same boty, że takie zejścia się robi idealnie na wsparcia). Fibo 50% wzrosty jest na tyle ważnym miejscem, że powinniśmy mieć stąd odbicie - logiczne technicznie, tyle że teraz grają emocje i politycy, tak więc trzeba trzymać kciuki za rozsądek - oby jednak to były boty które patrzą tylko na AT :)

PODSUMOWUJĄC:
Powinniśmy otrzymać korektę wzrostową do poziomu górnej bandy flagi na poziomach powiedźmy 1230-1250. Jeżeli jednak coś dziś się popsuje i wyjdziemy dołem i też tak zamkniemy, to już jest pozamiatane i trzeba uciekać. Póki co, decyzja w powyższej sprawie już jutro 23 listopada.

5 komentarzy:

 1. Brawa dla autora tekstu - może i nie potrafi pisać poprawnie w swoim języku ojczystym, ale za to zna najprostsze formacje z zakresu analizy technicznej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się okazuje w bajkach sporo prawdy, trolle czuwają o każdej porze dnia i nocy ;) A tak poważnie to dzięki, faktycznie pisałem jak pijany, przemęczenie :) pozdr

  OdpowiedzUsuń
 3. A gdzie tu flaga? Ja widzę kanał spadkowy ...

  OdpowiedzUsuń
 4. to jest wykres 1H, weź sobie wykres dzienny to zobaczysz

  OdpowiedzUsuń
 5. sprawa 23 listopada zostala rozwiazana wczoraj po sesji usa.

  Spotkanie zostalo odwolane i przelozone.

  Szak

  OdpowiedzUsuń