Powered By Blogger

sobota, 5 listopada 2011

Spekulacyjne okazje - MNI

Żeby nie było tak, że podczas chaosu na rynku nie da się nic zarobić, dzisiejszy wpis dedykuje spekulacyjnym spółkom, które szaleją ostatnio jak nigdy. Takie spółki jak Pronox, Internet Group, NFI 06 Magna w ostatnim czasie dla odważnych były wstanie wypłacić 50-100 czy może nawet 200% w ciągu zaledwie kilku dni (nie mówię, że całkowicie nie bez powodu, Magna dała konkretne info pod tą podbitkę, w sumie tak jak i Midas, a pozostałe grają na upadłości układowej).


Dodatkowo nawet spółki nie będące uznawane powszechnie za "spekuły" mają ostatnio jedno/dwu- sesyjne wybicia (chociażby Hydrobudowa na piątkowej sesji).

Ja wyszukałem moim zdaniem całkiem niezłą perełkę na poniedziałkową sesję - MNI. Spójrzmy na wykres:


Z powyższego wykresu wynika, że na ostatniej sesji doszło do mocnego wzrostu na niepowtarzalnym wolumenie od baaardzo dawna. Dodatkowo w zależności od tego jak się narysuje trójkąt, to albo z niego się zaraz wybijemy albo już to zrobiliśmy dając sygnał K. MACD wciąż zielony, RSI daje spokojnie pole do przynajmniej dwóch bardzo silnych sesji wzrostowych, a średnie kroczące składają się również do sygnału K.
Dodam tylko że zasięg tego wybicia szacuję na 2.55-2.60 zł, co daje ponad 30% wzrostu od obecnej ceny.To moje zestawienie wsparć i oporów - jak widać mamy tutaj przeszkodę pod postacią poziomu 1.97, którego przebicie daje nam horrendalny zasięg na 2.76 !!! Z trójkąta wychodzi 2.55 także jest coś na rzeczy.

W ichimoku co prawda mamy opór w postaci chmury już na 1.95 ale z drugiej strony tenkan i kijun będą się przecinać dając słaby sygnał K, oraz kurs przebił płaskiego kijuna, tak więc tutaj też nie jestem sceptycznie nastawiony.

PODSUMOWUJĄC:
W ostatnich dniach bardzo ryzykowne było otwieranie dłuższych pozycji dlatego też spekulanci każdego dnia wynajdywali jakąś spółeczkę i fundowali jej lot w kosmos. Ja obstawiam, że jest szansa, że taki lot zaliczy w poniedziałek MNI. Gra jest ryzykowna, lecz bardzo silne wsparcie (1.75) jest stosunkowo niedaleko, więc chyba od biedy można zaryzykować :)

2 komentarze:

  1. ale z ciebie gracz.
    od biedy to se tanie piwko mozna strzelic a nie akcje kupowac!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam pytanie do Pana, mam nadzieję że Pan rzuci okiem. Jak spółka wariuje tak jak ta tutaj powyżej i skorzysta np. z zewnętrznego finansowania prywatnego, coś w stylu popularnego chyba ostatnio Magellan, czyli z jednej strony niby zwiększy zobowiązania, ale przecież nabędzie za to jakieś aktywa - to jak traktować taką sytuację w spółce? Raczej trzeba być nastawionym na to, że jest to krok ku stabilizacji, bo jednak ktoś takiego finansowania udzielił, czy należy się martwić?

    OdpowiedzUsuń