Powered By Blogger

wtorek, 13 grudnia 2011

Z cyklu spekulacyjne okazje - Jago

Przeglądając dzisiaj wykresy zauważyłem potencjał na wybicie podczas jutrzejszej sesji lub na czwartkowej (w przypadku gdy nie będzie odpału w górę lub w dół podczas środowej sesji).

Na poniższym wykresie widać czemu uważam, że jest szansa na odbicie:

Jak widać mamy tutaj idealny kanał spadkowy prowadzony po dołkach (aż 4 punkty wspólne, więc b.wiarygodny) i z tego kanału wychodzi, że kolejny dołek to 19 groszy czyli 1 grosik poniżej obecnej ceny. Potencjalne wybicie w górę od tego miejsca to 24 grosze, co daje bagatela +24% potencjał wzrostu (nie koniecznie podczas jednej sesji, ale Jago lubi skakać więc podejrzewam że do końca tygodnia). Przerywane linie wyznaczają targety cenowe, pionowa kreska oznacza miejsce środowej świecy na wykresie. Jak widać ostatni dołek (sprzed 5 sesji) znalazł się na poziomie 20 gr i jest wsparciem, stąd oceniam że zejście poniżej tego poziomu powinno być tylko w intraday'u.
Ja będę jak najbardziej zadowolony z 14% oferowanych przy grze 20 -> 23 gr, chociaż będę najpierw próbował złapać po 19 gr. Ciężko ocenić jak będzie się zachowywać jutro spółka, w sumie dużo zależy od poziomu otwarcia. Dodam jeszcze, ze mamy dość silny opór na poziomie 22 groszy choć w przypadku wybicia z ruchu liczę na pokonanie tego poziomu.

Jeszcze 1 wykres pokazujący siłę wsparcia 20 gr:

Jak widać w każdym miejscu 20gr jest oznaczone jako wsparcie.

PODSUMOWUJĄC:
Jest okazja do złapania niezłego wzrostu (do 25%), choć wiąże się to również z dużym ryzykiem, gdyż każdy ruch w dół o 1 grosik to również -5% straty. Tak naprawdę wybicie dołem z kanału oznacza zamknięcie na poziomie dopiero 17gr, co daje spory potencjał ryzyka (szczególnie że utrzymanie pozycji przy tym zamknięciu spowoduje prawdopodobnie jeszcze większy zjazd kolejnego dnia) stąd proponuję przemyśleć grę na tej spółce. Tak jak mówiłem, spróbuję złapać spółkę na poziomie 19 gr, zobaczymy czy będzie miała w górę ochotę rosnąć - dziś wywalanko na większym wolumenie co daje negatywny wydźwięk.
Możliwe też jest zamknięcie jutro na poziomie 18-19 gr i wybicie dopiero w czwartek, ten scenariusz również należy uznać za normalny. Zasięg na 24gr, jeżeli zdecyduje się kupić to realizuję zysk na 23 groszach. Przypominam jeszcze opór na 22 gr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz