Powered By Blogger

niedziela, 4 grudnia 2011

Zastal - coraz większy potencjał

Ostatnio coraz więcej się mówi o Zastalu, sam jestem jego posiadaczem od pewnego czasu. Poniżej kilka wykresów sugerujących zmianę długoterminowego trendu spadkowego.


Od lutego 2011 Zastal systematycznie spadał od swojego szczytu na 5,4 zł aż na 1,13 zł (21 października).  Świeca z 2 listopada 2011 wybiła długoterminowy trend spadkowy, po czym nastąpił klasyczny powrót do linii wyłamania gdzie nastąpiła obrona i ponowny ruch w górę. Co jest istotne, należy spojrzeć na ogromne obroty które zaczęły się na spółce w ostatnich 2 miesiącach - są zdecydowanie wyższe niż te na szczytach spółki pod koniec 2010 roku. Widzimy czerwoną linię nowego trendu wzrostowego, spójrzmy na to jednak z bliska:


Jak widać kurs idzie jak po sznurku na tej krótkoterminowej linii wzrostowej, kurs bardzo ładnie ją respektuje. Dodatkowo pomagają nam średnie kroczące, w ostatnich sesjach kurs był wspomagany przez 100-sesyjną, która powoli zaczyna wyginać się ku górze. Szybka 15 dała już sygnał przecinają 45-tkę około 10 sesji temu, w ciągu następnego tygodnia kolejny sygnał powinien pochodzić z przecięcia 15-stki z 100-tką.
W ichimoku widzimy, że mamy już trend wzrostowy, jesteśmy nad chmurą (jeszcze bessy - ale już się robi coraz cieńsza i powinna niedługo się "przegiąć"), chikou span jest nad kursem co potwierdza wymowę. Kurs jest prowadzony przez tenkana a support daje kijun na wysokości chmury.
Jedyne obawy budzą spadające obroty, miejmy nadzieję, że w poniedziałek lub wtorek nastąpi wybicie (musi być, żeby nie złamać linii wzrostowej) na zwiększonym wolumenie.
Czarne linie to opory wynikające z dołków z 2010 roku.


Najbliższy poziom oporu do pokonania wynika z ostatniego szczytu na poziomie 1,72 zł.

Jako ciekawostkę dodam, że niektórzy widzą na Zastalu ORGR (trochę fikuśne):


PODSUMOWUJĄC:
Liczę, że na początku nowego tygodnia i zbierze się popyt do atakowania ostatniego szczytu na poziomie 1,72 zł. Obroty się pojawiły, ewidentnie coś się dzieje na spółce. Wyłamanie trendu spadkowego zostało potwierdzone technicznie. Trzeba trzymać kciuki, żeby krótkoterminowa linia wzrostowa nie pękła. Wierzę, że czeka nas stosunkowo zielony tydzień (w oczekiwaniu na 9 grudnia), licząc na przecieki z ustaleń na szczycie. To powinno pomagać kursowi.

5 komentarzy:

 1. hej,
  widząc takie perspektywy na Zastalu dlaczego tylko 1300szt posiadasz? czy nie warto tu wiecej kasy zainwestowac? sam mam juz blisko 8000szt i mysle czy dokupic/ chociaz sa obawy o 9 grudnia - jak cos zlego podadza, to lecimy w dół/
  AK

  OdpowiedzUsuń
 2. z prozaicznej przyczyny, kupiłem go za tyle ile miałem w tamtej chwili na koncie, że sprzedaży innej spółeczki :) Niestety za bardzo rozdrobniłem kasę na kilku spekulacyjnych spółkach których tak naprawdę nie do końca już chcę, jednak one też zbierają się więc nie tnę narazie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy Pańskim zdaniem jest szansa na podobny scenariusz z notowaniami Hydrobudowy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastal wygląda b. pięknie, co do HB to jak narazie nie widzę powodów do zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastal poraz kolejny ma problem z pokonaniem pasma 1.70-75, miejmy nadzieję, że jutro uda się wygrać walkę z 1.75. Co do hydrobudowy to popieram anonimowego, nie również nie hydrobudowa nie wydaje mi się zbyt fascynująca. Z budowlanki to lepiej Ganta brać, bo właśnie zalicza spekulacyjne odbicie bo jest znów przy dolnej bandzie kanału spadkowego

  OdpowiedzUsuń