Powered By Blogger

sobota, 25 czerwca 2011

PEPEES - "Quick Look"

Spójrzmy szybko na lidera piątkowych wzrostów, sytuacja wygląda ciekawie ale... no właśnie :)

ujęcie dzienne:

Jak widać kurs jakiś czas temu wyszedł bokiem z trendu spadkowego (a może to po prostu nazwać jakąś mega długą flagą?) i dreptał lekko wzdłuż średniej 100-sesyjnej. W piątek w końcu byki wzięły się do pracy i za jednym zamachem przebiły bardzo istotny poziom 0,89 gr będący 62% FIBO oraz istotny poziom 0,92 groszy czyli kijunie, a to wszystko przy nieco zwiększonym wolumenie. Dodatkowo warto zobaczyć, że MACD również daje sygnał K (w sumie już od czwartku).

ujęcie tygodniowe:To co jest ważne na tym wykresie to fakt, że również na tym poziomie został sforsowany kijun który szedł płasko więc był bardzo silnym oporem. Na MACD póki co obowiązuje jeszcze trend spadkowy jednak widać że już powoli zakręca, więc jest to pozytw.

No dobra, nasłodziłem to teraz trochę goryczy. Co by się nie działo, trzeba wciąż patrzeć na to że cały rynek leci, mamy bardzo złe nastroje na rynku. Niestety na PPS mamy bardzo sile opory na poziomie 1 zł, 1,04 zł i 1,05 zł, co jest już całkiem niedaleko od tej ceny. Dopiero po przejściu powyżej 1,05 zł można mówić o bardzo dużej mobilizacji inwestorów do podbitki tego kursu. Przy obecnej niepewności wg mnie próby skalpowania paru procentów mogą się źle skończyć, ale jak widać odważnych nagradza się 10% świeczką. Obecnie osobom posiadającym zalecałbym skracać po 0,98-99 gr  i ew odkupić po przebiciu ważnych oporów. Generalnie sytuacja wygląda pięknie ale już kilka razy spółki w ten sposób oszukały - np. Agora - formacja objęcia hossy, później potwierdzenie a pozniej.. zjazd na maxa.

PODSUMOWANIE:
AT daje ładne sygnały kupna, jeżeli ktoś jest odważny to z prawdopodobieństwem większym niż 50% spółka będzie dalej rosła, ale trzeba brać pod uwagę te opory o których wcześniej napisałem a są już stosunkowo blsko (1.00, 1.04-05).

1 komentarz:

  1. Witam,
    jakie jest Twoje aktualne spojrzenie na spółkę Pepees? Od nie dawna sam próbuje sił w analizie spółek i Pepees jest jedną z moich pierwszych.. :)


    Pozdrawiam i powodzenia

    OdpowiedzUsuń