Powered By Blogger

niedziela, 5 czerwca 2011

4 spółki wartę uwagi w poniedziałek (IDM, RBC, SKT, BMP)

W końcu znalazłem chwilę czasu, żeby zająć się szerszą analizą (ponad trzydzieści spółek) rynku z perspektywy każdej firmy z osobna i wytypowałem cztery najbardziej obiecujące spółki na kilka najbliższych sesji.

Spółki które zaprezentuję to:
- IDM SA
- Rubicon Partners
- Skotan
- BMP AG

No to zaczynamy :)
IDM SAPrzyznam, że to mój faworyt na poniedziałek. Spółka przebiła kolejną ważna linię oporu po wybiciu się z trójkąta, dodatkowo przecięła do góry 100-sesyjną średnią kroczącą oraz wybiła się z chmury. Potwierdzeniem dobrej sytuacji na spółce jest chikou span nad kursem. Jedyną negatywną tendencją jest bliskie położenie średnich na oscylatorze MACD, który może dać sygnał S w przypadku rozegrania się negatywnego scenariusza (na razie odbiłsię i jest pozytywny).
Jeżeli kurs przebije trwale 2,92 (kijun na tygodniowym), to droga powinna być otwarta na  na 3,05-06.
W przypadku jednak spadków, niesamowicie silnym wsparciem dla kursu jest poziom 2,78 (kijun na dziennym, span B chmury na tygodniowym), gdzie warto dobierać akcje. Przebicie tego poziomu w dół niestety będzie negować wszelki potencjał spółki do dalszych wzrostów

RUBICON PARTNERSTutaj widzimy piękny młot połączony z odbiciem się od silnego wsparcia i wyjściem kursu idealnie nad średnią 100-sesyjną. Po pokonaniu oporu na poziomie 1,19 zł powinno dojść do korekty na poziomie 1,26 zł (gdzie znajduje się tenkan na tygodniowym i kijun na dziennym), które wydaje się obecnie zbyt mocnym oporem. Tak czy siak 1,16 -> 1,26 to całkiem ładny potencjał zysku. O spółce ostatnio głośno w kontekście szukania inwestora dla Pepees'u.

SKOTANSkotan niestety nie dał rady przebić linii trendu na poziomie 2,88 więc cofnął się do bardzo silnego wsparcia na poziomie 2,73. Warto wziąć pod uwagę, że kurs podczas tej sesji zanurkował do 2,65 jednak siła wsparcia zadziałała i przyciągnęła kurs na właściwą drogę. Skotan jest teraz na językach a Karkosiki mocno grają, także myślę że spółka ma potencjał ponownego ataku na 3zł.

BMP AGBMP realizuje tutaj piękną formację flagi, która nieuchronnie dobiega do kanału trendowego który powinien zatrzymać spadki i wybić się z tej formacji. RSI zostało już schłodzone, niestety MACD w przypadku kolejnej sesji spadkowej może wygenerować sygnał sprzedaży, jednak myślę, że okolice 5,80-85 są doskonałym miejscem na zakupienie tej firmy która robi furorę w ostatnim czasie. Wybicie górą z formacji spowoduje ponowny atak na 6,80.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz