Powered By Blogger

wtorek, 24 stycznia 2012

Groclin - wybicie z trójkąta

Na dzisiejszej sesji Groclin był liderem wzrostów, dodatkowo obroty sugerowały bardzo dużą aktywność inwestorów, ostatni raz widzianą ponad 3 miesiące temu. Dodam, że obroty nie były kwestią jakiejś jednej czy dwóch dużych transakcji, ale systematycznego rozbierania kolejnych poziomów cenowych.

Spójrzmy na wykres:

Wstępnie można uznać, że mamy tu do czynienia z trójkątem prostokątnym, jednak dolna linia jest dosyć wątpliwa także bezpiecznie można również uznać za po prostu wybicie linii trendu spadkowego.
Najbliższy opór jest dodatkowo kluczowym oporem (14.90) gdzie niestety może już dojść do realizacji zysków zważywszy wysoki poziom RSI już będący na poziomie 70. Jeżeli jednak udałoby się ten poziom sforsować, to kurs powinien nie mieć problemów z pokonaniem poziomu 16.50 a po małej korekcie atakować 18zł.
Przyjmując ewentualność trójkąta, zasięg wybicia wychodzi na co najmniej 21zł, jednak skłaniałbym się do uznania poziomu 18.20 zł za maksimum do którego kurs mógłby dojść w dosyć niedalekim czasie.

Trzeba również brać pod uwagę, że indeksy zasługują na korektę niedługo, gdyż rośniemy już kilkanaście sesji z rzędu, szczególnie myśląc o SP500 i DAXie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz