Powered By Blogger

wtorek, 10 stycznia 2012

Spółki do obserwacji - GNT, PXM, MSZ


Gant wyłamał średnioterminową linię trendu spadkowego oraz opór na poziomie 7.02 a to wszystko na zdecydowanie zwiększonych obrotach. Jutro powinien nastąpić atak na górne ograniczenie chmury na poziomie 7.30. Jego przejście to atak na 7.63.Polimexms jest w dość ciekawym położeniu gdyż miał spory opór na poziomie 1.78, kurs natomiast zamknął się na 1.80. Jeżeli uznać to za przejście tego oporu (jutro musimy zamknąć powyżej 1.80) to następny duży opór to dopiero 2.28 więc ogromny mamy bardzo duży potencjał wzrostu. Spadek poniżej 1.78 neguje dzisiejsze wyłamanie linie, i trzeba będzie uznać dzisiejszą sesję za naruszenie a nie wyłamanie.


Mostalzab bardzo ładne wyłamanie trendu na zwiększonych obrotach i bardzo duża wzrostowa świeczka. Kurs już znalazł się nad chmurą, jednak ma bardzo blisko kluczowy opór na poziomie 1.45 czyli 2gr nad zamknięciem. Jego przejście powinno spowodować atak na poziom 1.66. czyli ostatni szczyt z listopada.

PODSUMOWANIE:
W kwestii utrzymania dalszych wzrostów kluczowa będzie ogólna atmosfera na rynku, jeżeli rynek będzie rósł to te spółki też powinny radzić sobie z oporami. Jeżeli jednak sesja będzie spadkowa to podejrzewam, że może dojść do realizacji dzisiejszych zysków.

1 komentarz:

 1. Heja kresek,

  PXM i MSZ ida w >90% korelacji wiec wystarczy jedna spolke przeanalizowac.

  http://stooq.pl/q/?s=pxm&d=20120110&c=1y&t=l&a=lg&b=0&r=msz

  Tam jest korelacja na kazdym intrze.

  Pzdr,
  Szak

  OdpowiedzUsuń