Powered By Blogger

czwartek, 9 lutego 2012

Asseco Poland - kluczowe miejsce

Tym razem dla odmiany coś z WIG20. Kurs akcji znalazł się w bardzo ciekawym miejscu i inwestorzy będą musieli siłą rzeczy zająć stanowisko czy dalej jesteśmy w trendzie spadkowym na korekcie wzrostowej czy może już czas uwolnić wzrosty. Z jednej strony mamy duże wsparcie, z drugie masę kluczowych oporów - także może być ciekawie.


Zgodnie z ichimoku, chmura zapewniła znakomity support dla kursu i po wczorajszej świecy wyszliśmy znów nad nią co daje pozytywny sygnał. Dodatkowo jak widać znajdujemy się w dość stromo idącej dolnej linii trendu (może można by to wszystko podciągnąć pod trójkąt prostokątny). W obecnej chwili mamy silne pasmo oporów w okolicach 50.00-50.50 zł, jednak stromo idąca linia korekty wzrostowej zmusza do ponownego ataku tego poziomu. Jeżeli uda się je pokonać (tym samym pokonać niebieską linię o której zaraz poniżej) oraz opory na 50zł, to możemy mówić o potencjalnym uwolnieniu wzrostów. Jeżeli inwestorzy nie przebiją za tym podejściem tego poziomu, to dostaną niedługo maksymalnie jeszcze jedną szansę przed rychłym wypadnięciem z trendu dołem.

Najważniejsza jest jednak niebieska linia, a o to dlaczego:

Jak widać pokonanie tej linii zmieni długoterminowy trend trwający od połowy 2009 roku i daje szanse na kolejny impuls wzrostowy.

Jeżeli chcielibyśmy wybicia w górę potrzebujemy również pozytywnego obrazu rynku, który miejmy nadzieję wkrótce otrzymamy z całego WIG20.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz