Powered By Blogger

środa, 15 lutego 2012

Moje typy na jutro - cz.1

Jako że ostatnio coraz mniej mam czasu na pełne wpisy, postanowiłem uruchomić nową serię postów - "Moje typy na jutro". Będę prezentował wykresy kilku spółek, przy których sytuacja techniczna wygląda w jakiś sposób dla mnie interesująco.
Poniżej znajdziesz 7 propozycji na najbliższy czas:

ASSECO POLAND:

Sprawa jest dosyć prosta. Pokonana została długoterminowa linia trendu spadkowego (niebieska) oraz poziom podwójnego szczytu na 50.50. W obecnej chwili nie widzę w pobliżu istotnych oporów.

CIECH:

Jesteśmy przy dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego. W ostatnich dniach spółka nie chce rosnąć pomimo usilnych prób wybicia, jednak MACD zawija, może coś z tego będzie. W każdym razie jeżeli nie odbije to wypadnie z kanału i będzie źle - stąd liczę na mobilizację popytu.

DSS:

Najpierw bardzo dynamiczny wzrost, potem równie dynamiczny spadek. Bardzo mocne wsparcie na poziomie 7.76 (fibo 50% oraz kijun płaski i spód chmury). Bardzo dobre miejsce do kupowania - myślę, że poziom będzie w miarę szybko osiągnięty w przypadku spadków, tak aby MACD nie zdążyło dać sygnału S.

GROCLIN:

Po wybiciu z trójkąta doszło do wybicia a później długiej konsolidacji pod kluczowym oporem 14.90. Dziś opór ten został pokonany także droga na 18zł stoi otworem.

IMPEXMETAL:

Pokonany został najważniejszy opór na poziomie 4.10. Do tej pory IPX chodził najgorzej z całej stajni Karkosika, liczę że zmęczeni wzrostami na Skotanie, Krezusie i Boryszewie przeskoczą na Impex. Najbliższy opór to 4.35 fibo 50% sierpniowego spadku, jednak bardziej kluczowe jest 4.50. Pokonanie tych poziomów powoduje drogę na ostatnie szczyty czyli 5.55.

IZNS:

Spółka pokonała kluczowy opór na poziomie 1.72. Obecnie konsoliduje się nad tym poziomem i nie może przejść 1.82. Po wybiciu z konsoli powinien iść prosto na 2zł.

WASKO:

Pokonanie ostatniego oporu na 2.77 powoduje otwartą drogę do zrealizowania całego zasięgu wybicia z trójkąta który znajduje się na 3.20.

7 komentarzy:

 1. A co uwazasz o sytuacji na berlingu? Jest szansa na wybicie? Ciekaw jestem Twojego spojrzenia.

  Pozdrawiam
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja chciałbym zapytać o sytuację spółek HBPolska i ABCData. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. ustosunkuje się do waszych wpisów w sobotę :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam ! interesuje mnie Hutmen trzymam go od lat = duża strata co mam robić ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Za wyjątkiem Ciechu super typu wg mnie, dobry jesteś. Pozdro Huberton

  OdpowiedzUsuń