Powered By Blogger

poniedziałek, 20 lutego 2012

Moje typy na jutro - cz.2

Witam ponownie w tej serii. Dziś bardzo krótkie komentarze, wykresy mówią same za siebie w większości:

Barlinek:

Doszliśmy do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, jest szansa na wybicie. Ewentualne wyjście to będzie budowanie flagi, jednak lepiej żeby odpalił jutro. Na plus są pozytywne obroty (na spadkach spadające obroty).

CIECH:

Ponownie Ciech, tym razem udało się wybić. MACD już zakręca, odbiło się od linii dolnej trendu wzrostowego. Maksymalny potencjał to nawet 21.5 zł, trzeba jednak pokonać opór pod postacią kijuna na poziomie 17.50 (wystarczy że zamkniemy jutro chociażby jedno procentowym wzrostem).

GROCLIN:

Również ponownie Groclin, jak widać scenariusz się wypełnia. Nie widzę wielu oporów w drodzę na 18.20. Tam pewnie spotka Nas korekta.

HYGIENIKA:

Dziś pokonano ostatni opór, stąd prawdopodobnie kurs uda się na północ w kierunku linii długoterminowego trendu spadkowego w okolicach 1.44. Dzisiejsza świeczka lekko podejrzana, jednak jeżeli będą wzrosty to może warto udać się razem z nimi.

MW TRADE:

Dawny tytan wzrostów wraca do formy. Pokonano właśnie ostatni mocny opór i mamy drogę do mocnych zwyżek.

POLIMEX MOSTOSTAL:

Piękny równy trend wzrostowy, teraz mamy korektę. In minus to strzał S'ki z MACD, plus to obrona kijuna i kanału. Jutro możliwe dalsze zejście. Trzeba bronić 1.86.

TESGAS:

Dzięki Darotowi za tą perełkę. Dynamiczne wybicie z ORGR'a z szansą na dużą zwyżkę. Pierwszy opór to 9.11

6 komentarzy:

 1. a co sądzisz o spółce NTTSystem?
  ostatnio było na niej ładnie wybicie

  OdpowiedzUsuń
 2. na pxm obrona 1.95 jest to minimum roku 2009

  Szak

  OdpowiedzUsuń
 3. http://drop.st/jTKJxg/full trzeba obserwować EUR/PLN , umacnianie się złotówki to pozytyw dla giełdy. Zaczęła się osłabiać, jednak trafiła na linie trendu spadkowego z którym sobie kurs nie poradził ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Jak Pan ocenia sytuację DSS? Ja na razie trzymam mój skromny pakiecik kupiony po 7,77 zł.
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Kreski.
  Mam ciekawa spółę na oku, mianowicie Onico, na moje oko wychodzi duza szansa na wybicie, dodatkowo bodziec moze przyjsc za kilka dni z WZA w sprawie dywidendy jakies 15 proc. Silny opór na 30 ale, później "sky is the limit"
  Co sadzisz o sytuacji technicznej na tej spółce?? Gra warta świeczki??

  Pozdrówki
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 6. Grzegorz - trzymam DSS, kupiłem po 7.73 ale sądzę, że koło 8.10 będę skracał bo tam są wahania większe niż na petrolu. No chyba że wybije ten poziom i wyjdzie z flagi w cenie zamknięcia

  Maciek - kompletnie nie znam spółki i nie wiem czemu rośnie (w przeciwieństwie do większości na NC), nie wiem czym się zajmują i to niestety jest new connect. Póki co trzeba czekać na wybicie, wygląda faktycznie nieźle w przypadku przejścia tego poziomu w cenie zamknięcia.

  OdpowiedzUsuń