Powered By Blogger

niedziela, 19 lutego 2012

Spółki na prośbę czytelników - BRG, ABC, HBP, HTM

Z góry informuję, że w poniższych analizach sugeruję się głównie wykresem gdyż nie interesowałem się tymi spółkami za bardzo w przeszłości (ABC i HBP obserwowałem jakiś czas, pozostałymi dwiema się nigdy nie zajmowałem). Więcej po rozwinięciu :)


Berling dla Maćka:

Ja osobiście nie gram i nigdy nie grałem na Berlingu i niestety patrząc na wykres, spółka nie zachęca do gry. Bardzo słabe obroty powodują duże wahania kursu. W obecnej chwili nie widzę szans dla wzrostów jeżeli popyt nie przebije poziomu 4.40 zł który jest kluczowy do uwolnienia wzrostów. Wtedy prawdopodobnie kurs pomaszerowałby do czarnej linii kanału spadkowego i zaczął marudzić w okolicy niedomkniętej, ogromnej luki bessy. W obecnej chwili kurs raczej będzie miał korektę do chmury (3.8) lub kijuna (3.7) po nie udanym ataku na 4.4. Wsparcie kolejne z samych świec to 3.52. Jeżeli to nie wybroni spadków to wracamy na dołki 3.22.
Podsumowując, jak pojawią się obroty i wybijemy 4.4 to można pomyśleć nad spółka na kilka dni żeby złapać ruch do luki. Długoterminowo wciąż wygląda to niestety średnio.

ABC Data i Hydrobudowa dla Anonimowego:


ABC Data wygląda bardzo obiecująco. Zrobili podwójne dno i dopiero właśnie są na wybiciu. Zasięg oceniam na około 3.40 także bardzo duży potencjał zysku. Kurs w obecnej chwili dosyć mocno walczy z kluczową linią trendu spadkowego (chyba wygrał, chociaż jeszcze może cofnąć bo kanał wzrostowy się kończy). Żeby kurs doszedł do wartości z 3-jką z przodu, popyt musi pokonać pasmo oporów na poziomie 2.81-85HBP również miała swoje podwójne dno (zasięg 1.7), niestety już zrealizowała większą część z przysługującego wybicia i zmierza ku kilku bardzo poważnym oporom. Pierwszy to 1.47 czyli najwyższy szczyt od sierpniowej konsolidacji a następnie linia trendu spadkowego niewiele ponad (rys.1), stąd sądzę że może być problem ze zrealizowaniem całego ruchu na 1.7. Linia trendu zbiega się w niedługim czasie z poziomiem 1.47 więc to może stanowić dosyć mocny opór.

Hutmen dla Anonimowego:


Hutmen wygląda bardzo ciekawie, szczególnie że to spółka Karkosika. W obecnej chwili jest na etapie próby wybicia długoterminowego trendu spadkowego (górnej bandy kanału). Widać jednak że mimo przejścia kluczowego oporu 4.09 to kurs po przejściu zaczął spadać i na ostatniej sesji zamknął się niżej. Zatrzymał się w okolicach wybitego mini-kanału wzrostowego, stąd szansa że znów zacznie rosnąć. Dla wzrostów kluczowe jest wybicie tych poziomów. w ty, 4.22 oraz czwartkowego maximum. Wybicie tych poziomów w długim terminie wygląda bardzo obiecująco. Jeżeli trzymasz tą spółkę od lat i masz na niej stratę, to ja bym trzymał bo jest duża szansa na znalezieniu się kursu wyżej niż obecnie. Kanał jest szeroki stąd wybicie również ma potencjalnie ogromny zasięg. Sam dodaję spółkę do obserwowanych :)

To by było na tyle. Jak prosicie o analizę dla spółki to proszę podpisujcie się pod nią, wtedy mam większą motywację niż robiąc to dla "Anonimowego"

11 komentarzy:

 1. Mam prośbę o analizę na przyszły tydzień kursu EFH - fundamenty wydają się obiecujące - skup + wejście funduszy arabskich + Euro w Polsce. Pokonana średnia 200sesyjna w poprzednim tygodniu. W piątek była korekta czy hamowanie spadków? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieki za analize brg :-)

  Pozdrawiam
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie EFH dosyć poważnie odejchał, poczekałbym na głębszą korektę.

  OdpowiedzUsuń
 4. BERLING: dane są za 4 stycznia więc nieaktualne. Darot

  OdpowiedzUsuń
 5. hmmm Darot dzięki za info, szczerze mówiąc nie wiem jak to możliwe bo wszystkie inne spółki mi się ładują poprawnie. Patrzę teraz na wykres na stooq i w sumie nic tam się nie dzieje - kompletny brak obrotów i zainteresowania co potwierdza to że spółka jest nie warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  Kreski a możesz cos napsać o policach i sektorze chemicznym.
  pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń
 7. Artur wykres Police dla Ciebie: http://drop.st/h1pn39

  Police wybiły ważną linię trendu spadkowego, dało to szanse na wybicie z której skorzystano jednak dosyć marnie. Teraz jest konsolidacja, ciężko powiedzieć co będzie dalej. Ja czuje w kościach mimo wszystko słabość spółki, inne spółeczki wykorzystały takie wybicia do wychodzenia na maksima a Police siedzą. Są one bezpośrednio skorelowane z cenami pszenicy , a ta stoi nisko. Dziś brzydka świeca - póki co mega wsparcie na 10.10, jak puści to raczej uciekać.

  OdpowiedzUsuń
 8. prosiłbym o komentarz dla sp.sektora finansowego czy warto teraz kupić?

  OdpowiedzUsuń
 9. Serdecznie dziękuję za analizę spółek ABCData i HBPolska. Zawsze uważałem ABCDatę za fundamentalnie lepszą firmę od chociażby Wasko i nie mogę pojąć, dlaczego inwestorzy wolą tę ostatnią. W przypadku Hydrobudowy mam średnią 1,55 zł i zamierzam sprzedać po min. 3 zł, chociaż jestem pewien, że w dłuższym terminie kurs spokojnie dojdzie do co najmniej 5 zł. Śledzę tę spółkę od dawna i po niedawnym apogeum zniechęcenia drobnych akcjonariuszy oraz rosnących obrotach widać, że będzie bardzo dobrze. Pozdrawiam
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 10. Na brg cos się zaczyna :) Chyba gra pod wyniki sie rozpoczyna :)

  Pozdro dla wszystkich
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 11. Kreski, dzieki za kilka słów o policach pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń