Powered By Blogger

niedziela, 29 maja 2011

Sygnity - powrót do dynamicznych wzrostów

Po dojściu do lokalnego szczytu ciut ponad 24 zł Sygnity zaliczyło poważną korektę - podczas kolejnych 8 sesji, 7 z nich było spadkowych. Jednak spadki zakończyły się na 21,40 za sprawą wsparcia w postaci kanału trendowego oraz chmury ichimoku. Od tego momentu kurs spółki zaczął rosnąć, a na piątkowej sesji bardzo silnym wzrostem przy zwiększonym wolumenie przebity został poprzedni szczyt (cena zamknięcia była ceną maksymalną, także widać że nie ma tu realizacji zysków, całkowicie inicjatywę przejęły byki).

Spójrzmy na wykres:Czerwone prostokąty pokazują sygnały kupna. Tak więc jak wcześniej pisałem został przebity poprzedni szczyt przy silnym wolumenie co daje potwierdzenie mocnego sforsowania tego poziomu. Dodatkowo na intraday'u widać, że nie było nawet prób powrotu do tego oporu.
Kolejny silny sygnał kupna wygenerowało przecięcie tenkan z kijun do góry nad chmurą - dodatkowo potwierdzone pozycją chikou span na wykresie.
Dodatkowo MACD wygenerowało 1-2 sesje wcześniej sygnał kupna.

W obecnej chwili nie ma tutaj już żadnych poważniejszych oporów i idziemy prosto na kolejno 25,90 (szczyt ze stycznia 2009) a jeżeli uda się przejść ten poziom to na 27 zł gdzie powinno dość do silniejszej korekty (szczyt z końca listopada 2008).

Myślę, że może dojść w poniedziałek do lekkiego cofnięcia się na 24,53 a może nawet 24,10 ale raczej powinno się to uznać za dobre miejsce na dobranie akcji.

Jeżeli rynek będzie sprzyjał, myślę że warto będzie być/stać się posiadaczem tego papieru w najbliższych dniach.

6 komentarzy:

 1. SGN jest mocne. I pokazało to dzisiaj. Powrót do lini wsparcia (24,14) i odbicie. Czyli dobry moment na dobranie akcji był dzisiaj. Teraz wypada czekać co się będzie działo na poziomie 27.

  OdpowiedzUsuń
 2. miejmy nadzieje, ktos niezle uratowal na koniec :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na tle rynku papier jest bardzo mocny jestem pod wrażeniem tych wzrostów. Szkoda że nie brałem po 19,50 jak była okazja jeszcze nie tak dawno temu wybrałem wtedy CIA.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na SGN raczej nie ma co liczyć na takie spektakularne wzrosty w tak krótkim czasie (CIA). To dobrze i chociaż trochę niepokoi ostatni wysyp b. optymistycznych analiz to myślę że long-term na tej spółce to najlepsza strategia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rachunki nie ma czego żałować, czekasz aż spółka da sygnał K i wchodzisz. Na 19.50 sytuacja była na tyle niepewna że mogło z takim samym prawdopodobieństwem pójść w dół i byś się umartwiał :) Łatwo jest mówić po fakcie, trzeba łapać ruchy kiedy idą i oddawać kiedy jest punkt docelowy. Tutaj jest 27, ja zrealizowałem wczoraj zysk 7% na 26,75 i jestem zadowolony :)

  Nie wiem czy gra na long-term jest teraz wskazana na którejkolwiek spółce, biorąc pod uwagę że do końca miesiąca na pewno będzie bardzo czerwono :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jutro chyba potestujemy niedawną lukę hossy. Czyli najbliższy scenariusz to domknięcie i jedynie słuszny kierunek.

  OdpowiedzUsuń