Powered By Blogger

sobota, 9 kwietnia 2011

Analiza sytuacji mojego portfela po tygodniu (GCN, OPT, WAS, IPX)

Jak widać mój portfela składa się z 4 spółek: Groclin, Optimus, Wasko, Impexmetal. Poniżej zaprezentuje obecną sytuację techniczną dla każdej ze spółek... no to zaczynamy:

GROCLIN:
Jak widać zgodnie z przewidywaniem, kurs cofnął się w okolice dolnego ograniczenia trójkąta. Wygląda na to, że w poniedziałek to będzie ostatni dzień kiedy jeszcze ludzie będą  w stanie dostać trochę akcji Grocka w czasie sesji (proponuje łapać w pierwszej połowie, wtedy najczęściej dołuje) bo pod koniec może być już za późno. Mały wolumen potwierdza małą chęć do pozbywania się akcji przez posiadaczy. Wydaje mi się, że do końca tygodnia powinniśmy się wybić poza trójkąt, a przy dobrych wiatrach podjąć próbę forsowania poprzedniego szczytu. Wsparcie na poziomie 25,50 wydaje się silne - podczas piątkowej sesji utrzymało cenę zamknięcia powyżej tej granicy. Dopuszczalne jest zejście w okolice 25, choć sądzę, że sięgnie tam raczej cień niż korpus następnej świecy.

UPDATE - 12-04-2011
Groclin realizuje idealnie swoją formację, wg mnie jutro powinien nastąpić ruch w górę ( TUTAJ! ).Obroty z dnia na dzień coraz bardziej marne.


OPTIMUS:
Jak widać Optimus wyszedł z obszaru klina - o dziwo bokiem czego chyba nikt się nie spodziewał. Przy takim negatywnym wyjściu powinny towarzyszyć spore obroty i dość znaczna zniżka kursu, co nie nastąpiło - dla mnie to pozytywny sygnał. Prawdą jest jednak, że sytuacja się pogorszyła w stosunku do tej z początku tygodnia, a w piątek rozrysowała się świeca przypominająca spadającą gwiazdę. Jednak należy zwrócić uwagę na to, góry cień jest poniżej poprzednich dwóch świec oraz poprzedzające dni były konsolidacją na szczycie co może negować ideę tej formacji.
Zazwyczaj, jeżeli kurs utrzymuje się na nowo wyznaczonym szczycie (ostatni raz taki poziom cenowy był niemal 4 lata temu), oznacza to zbierania siły na kolejny atak. Najczęściej jeżeli inwestorzy boją się nowego szczytu to kurs spada już następnego dnia, w tym przypadku nie miało to miejsca.
Wracając do liczb: oczywistym wsparciem jest najbliższy szczyt czyli poziom 8,15 który prawie pokrywa się z 15-dniową średnią kroczącą, a następnie obszar luki na wysokości 7,60.
Jeśli chodzi o ewentualny moment wybicia z obecnej konsolidacji, to poprzednio miały miejsce dwie 10-cio dniowe konsolidacje, obecna trwa 9 dni więc jeżeli komuś podoba się ta teoria to można by wierzyć, że wybicie nastąpi we wtorek.

WASKO:Jak widać znajdujemy się wciąż w kanale wzrostowym, po dotarciu do górnego ograniczenia kurs odbił się i kieruje się w stronę dolnej linii (niestety poziom 4,33 okazał się zbyt mocny i kurs się cofnął). Cena powinna zatrzymać się na wysokości 3,90 (poprzedni lokalny szczyt) i po odbiciu się próbować przeprowadzić ponowny atak na poziom 4,33 a następnie 4,5.
Wsparcie: 3,90 a następnie okolice 3,75-3,80 gdzie znajduje się dolna linia oraz 78% zniesienie FIBO.

IMPEXMETAL:Po wybiciu się z klina zniżkującego zapoczątkowanego przez nagrobek doji, kurs wrócił do kanału trendu wzrostowego, a w ostatnim czasie przebił bardzo istotny poziom 5,05 co spowodowało przyspieszenie wzrostów. Niestety podczas ostatnich sesji można było zaobserwować b.szybki wzrostu kursu do wysokich poziomów a następne jego powolne osuwanie się przez całą sesję co może być oznaką braku wiary w obecny trend, z drugiej jednak strony zainteresowanie na spółce znacznie wzrosło. Tak czy siak, kurs przyspieszył i uważam, że jest duża szansa że następny tydzień będzie należał do Impexmetalu.
Wsparcie: 5,05 a następnie zniesienie 62% FIBO na wysokosci 4,92.
Najbliższy dosyć mocny opór znajduje się przy cenie 5,35 na wysokości luki utworzonej przy ostatnim szczycie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz