Powered By Blogger

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Orzeł Biały SA - "Quick Look"

Na prośbę kolegi PRL z shout'a, wrzucam wykres spółki Orzeł Biały (OBL).

Zacznijmy tym razem od dłuższej perspektywy:
Jak widać spółka jest od ponad pół roku w silnym trendzie wzrostowym. Niestety pod koniec marca wybiła się dołem z trendu wzrostowego i do tej pory nie powróciła do kanału. Można dostrzec brak silnych ruchów na spółce - spółka osuwa się powoli przy minimalnym wolumenie, niestety nie ma w obecnej chwili nie widać wielu chętnych do zakupu. Inwestorzy zdają się czekać na jakieś informacje ze spółki. Pozytywem jest jednak zatrzymanie spadków i konsolidacja w okolica wsparcia utworzonego przez ostatnią lukę wzrostową.

W bliższej perspektywie sytuacja na najbliższe dni:
Jak widać obecnie na wykresie powstały dwie spore luki, szczególnie ta ostatnia która zasygnalizowała ogromny zjazd kursu (na szczęście trochę go uratowali). Tak czy siak kurs podąża na południe i narazie nic nie wskazuje na zmianę tego kierunku.
Nabliższe wsparcie to poziom poprzedniej luki 24-23,50 a następnie ostatnie lokalne dno w okolicach 22,20. Jeżeli zdarzyłoby się, że wparcie to nie wytrzyma presji i zostanie przebite, widzę niestety dość czarno przyszłość dla posiadacza papieru. Jeżeli jednak uda się wybić ze wsparcia w postaci wzrostowej luki, najbliższy opór broniący kurs przed powrotem do kanału będzie obszar luki spadkowej który rozpoczyna się na poziomie 25,85.

1 komentarz:

  1. hmm... trzeba bedzie sie grubo zastanowic czy nie wyskoczyc z orla. szkoda bo powaznie myslalem ze jeszcze dluga droga przed orlem, na polnoc oczywiscie. PRL.

    OdpowiedzUsuń