Powered By Blogger

niedziela, 3 kwietnia 2011

COGNOR - przed wybiciem?

Już sporo analiz wrzuciłem dotyczących moich spółek, więc postanowiłem tym razem wybrać spółkę, która jeszcze do niedawna była liderem wzrostów (zasięg cen max/min z 3,2 do 5,1 w ciągu 7 sesji), a później rozpoczął się czas na wzięcie lekkiego oddechu, który sprowadził nas do obecnego poziomu 4,15 zł.
Wielka świeca z 2 marca wynosząca kurs o około 1zł podczas jednej sesji była spowodowana dobrymi danymi ze spółki (choć przyznam, że przeglądałem raport skonsolidowany i jakoś nie mogłem się tam doszukać tych liczb, dziwne? - może brak moich kompetencji po porstu :) ).

Spójrzmy na wykres:
Warto zauważyć, że kurs w piątek idealnie zatrzymał się na wysokości 62% FIBO formując pozytywną formację młota.

Żeby nie było zbyt słodko, chciałbym na przykładzie porównać sytuację do dwóch innych spółek które dzierżę, czyli IPX i GCN.  W obu przypadkach korekta zaczęła się w połowie lutego i trwała 22-23 sesje i znosiła wzrost niemal idealnie do poziomu 50% FIBO.
W tym przypadku mamy mniejszą korektę na COGNORze, gdyż trwa na razie 16 dni i zniosła kurs do poziomu 62%, stąd jedynie zaznaczam, że jest nieco większe ryzyko, iż nie jest to koniec korekty (choć młot pokazuje coś innego). Oczywiście nie twierdzę, że COG musi podzielić los powyższych spółek, technicznie sytuacja wygląda w moim mniemaniu bardzo pozytywnie.

Na wykresie możliwe jest wyznaczenie fal Eliotta i przyznam, że to już kolejna spółka której się przyglądam, gdzie pierwsza fala była krótka, druga była dosłownie symboliczna, trzecia baaardzo silna oraz czwarta właśnie teraz następuje (kończy się?), często wydłużona.

Teraz spojrzenie z dalszej perspektywy:Na tym obrazku widać doskonale, jak kurs zatrzymał się idealnie na jednym ze zniesień fibonacciego.

Chciałbym jeszcze dodać dwie informacje, które znalazłem na TraderNews:

04-01 17:32   COGNOR  (COG 4.12 -1.9%) [Dzienny] Kurs osiągnął najniższy poziom od miesiąca
04-01 17:38   COGNOR  (COG 4.10 -2.4%) [Intraday 15 minut] : Wstęga Bollingera - rynek wyprzedany

Informacja o wyprzedaniu rynku również posiada wydźwięk pozytywny, a informacja o najniższym poziomie kursu od miesiąca obniża ryzyko wejścia.
Podsumowując, warto rozważyć zainteresowanie COGNORem, gdyż zebrało się kilka pozytywnych informacji na raz, jednak warto pamiętać, że istnieje ryzyko zejścia do 50% zniesienia FIBO, które dodatkowo znajduje się w połowie dużej świecy z początku marca co jedynie zwiększa znaczenie tego poziomu.

UPDATE 06-04-2011Zgodnie z planem wybicie, dziś potwierdzone wzrostem wolumenu. W moim przekonaniu idziemy na 4,9 gdzie znajduje się silny opór i w tym miejscu kurs zasłużyłby na korektę. W ciągu kilku tygodni przy podtrzymaniu optymizmu możemy kierować się na ostatni szczyt (5,1).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz