Powered By Blogger

środa, 6 kwietnia 2011

IMPEXMETAL - "Quick Look"

Niefortunnie się złożyło, że dokładnie od następnego dnia po moim zakupie akcji IPX zaczął się mozolny taniec kursu w okolicach zera przez kilka dobrych sesji. Dziś w końcu doszło do wybicia kursu przy mocno zwiększonych obrotach (taki poziom widzieliśmy aż 2 miesiące temu, przy zdobywaniu ostatniego szczytu w okolicach 5,5 zł).

Wykres:
Po wybiciu z klina zniżkującego (czerwone kreski) nastąpił oczekiwany wzrost, jednak kursu w pewnym momencie całkowicie wytracił swój impet i dopiero dziś zobaczyliśmy powrót. Oznakom niepokoju może być fakt, że w połowie sesji kurs rósł już o niemal 4%, a zakończyło się nieco ponad 2%. Ja tłumaczę to jeszcze brakiem wiary w powrót do wzrostów po tych kilku dziwnych sesjach o których można powiedzieć jedno słowo "marazm". Wybicie się górą z czegoś co mogłoby w jakiś tam sposób przypominać dziurawy klin zwyżkujący (to chyba trochę niefortunne, bo one zazwyczaj wychodzą dołem) daje niezłe perspektywy na dalszy wzrost, szczególnie że nie ma już po drodze kluczowych oporów cenowych przed atakiem na poprzedni szczyt.

Życzę wszystkim posiadaczom Impexmetalu w tym sobie, żeby tym razem również sprawdził się mój scenariusz. Myślę, że to realne szczególnie że obroty rzędu 7mln plnów to już nie przelewki i koniunktura jak najbardziej sprzyja wejściu "grubszych" zawodników :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz