Powered By Blogger

czwartek, 31 marca 2011

GROCLIN - cierpliwi zostaną wynagrodzeni

Wiara w Groclin jednak się opłaciła :) Spółka potrafi zaskakiwać, przyznam że nie raz mi się otwierał nóż w kieszeni jak widziałem co się wyrabiało podczas niektórych sesji. Trzy sesje z piątku, poniedziałku i wtorku przypominały doji, które sugerowały, że inwestorzy zupełnie nie wiedzą w która stronę ma pójść rynek. Jednak dobrze obserwując kurs, można było zobaczyć że przy każdych większych spadkach zawsze się znajdowała osoba zatrzymująca spadki dokupując akcje. Dzisiejszy dzień jest istotny dla wykresu, wystarczy spojrzeć: Linia wciąż wyznaczająca szyję teoretycznej formacji RGR (która moim zdaniem nie ma już prawa bytu) została ponownie naruszona, tym razem przy dużo większych obrotach, no i dużo wyższym poziomie kursu biorąc pod uwagę dość ostre nachylenie tej krzywej. 
Tak czy siak, dzisiejszy bardzo zadowalający wzrost o 7,25% (warto dodać, że sesja przebiegła bardzo gładko, bez większych prób realizacji zysku - całą sesję cena pięła się w górę co pokazywało brak realizacji zysków przez większych graczy, czyli wiarę w dalszy wzrost). A ta wiara ma podstawy techniczne: warto zauważyć, że dzisiejsza świeca za jednym razem dwa poprzednie szczyty, jeden poprzedzający a drugi z początku marca. Klasyczny książkowy sygnał kupna - potwierdzeniem jest przebicie ceny poprzedniego szczytu lokalnego - i to właśnie tu nastąpiło. Chciałem jeszcze zaznaczyć, że kolejnym potwierdzeniem jest najwyższy poziom wolumenu na spółce od miesiąca - wyższy nawet niż w dniu z 12% wzrostem bodajże 8 sesji temu.

W obecnej chwili nie widzę już żadnych istotnych oporów przed atakiem na poprzedni szczyt w okolicach 29,50. Wiele osób widzi to jako cenę docelową, ja jednak wciąż wspieram się starą dobrą geometrią fibonacciego, która mówi mi, że możemy oczekiwać punktu docelowego na wysokości około 40 zł za akcję.
Dokładne obliczenia zamieściłem wcześniej TUTAJ!

Gratuluje wszystkim wytrwałym, jeżeli nawet nie macie wielu akcji Groclinu. 
Sądzę, że ostatni miesiąc z tą spółką naprawdę dał mi wiele - nie finansowo, lecz nauczył cierpliwości i trzymania nerwów na wodzy, gdyż przyznam że byłem już kilka razy bliski naciśnięcia OK przy zleceniu sprzedaży z dość pokaźną stratą. 

Dzięki tym dwóm wybiciom jestem przekonany, że jeżeli się wybierze dobrą spółkę i się w nią wierzy - nawet jeżeli spada to nie warto poddawać się negatywnym emocjom - mam akcje Wasko, które poza jednym ładnym wzrostem są wciąż w konsolidacji również od ponad miesiąca ale trzymam i ufam, że powtórząysukces Groclinu (przyznam, że wydaje się mieć nawet większy potencjał).


UPDATE 03-04-2011:
Na shoucie na-plus znalazłem bardzo ciekawą analizę zaproponowaną przez kolegę Szakalisko - spojrzenie poprzez technikę Ichimoku (przyznam, że dla mnie czarna magia ale pokrywa się z moim spojrzeniem + wydaje się faktycznie działać). Bardzo polecam i dziękuję Szakalisko! :) TUTAJ!

UPDATE 04-04-2011:Możemy we wtorek zaliczyć lekką korektę, także nie ma co się przejmować - naturalna sprawa. Jeżeli przebijemy górną linię przy dużym wolumenie, to można oczekiwać że będziemy w okolicach 29,5 jeszcze w tym tygodniu :)

4 komentarze:

 1. warto jeszcze dokupić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, pytanie laika - jak ustawic w fibotraderze wyswietlanie wolumenu w formie pionowych linii (tak jak jest u Ciebie) a nie wykresu? Gdzie sie to zmienia? z gory dzieki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Analiza bardzo fajna, komentarz jeszcze bardziej :) Ja trzymam Grocka oporowo, w skali roku będzie piękna stopa zwrotu Taka mała puenta Jak to mówi W.Buffett akcje przechodzą od niecierpliwych ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ip - jak masz już jakiś wykres odpalony to: pierwsze z lewej "Chart manager" -> "Add indicator..." -> "Volume*" i tyle :) Tam też możesz dorzucić sobie średnie kroczące, MACD itd.

  T...... - ja dziś dokupiłem prawie drugie tyle, złapałem na dnie dzisiejszego dnia po 25,8 troche sporo ale skoro oczekuje minimum 29 to i tak sie oplaca, chociaz dla mnie target to wciaz 40 - chociaz to zalezy od nastrojow na rynku. Tak czy siak, srednia cene mam 24,75.

  OdpowiedzUsuń