Powered By Blogger

niedziela, 22 maja 2011

Calatrava Capital - "Quick Look"

Calatrava to jedna z spółek o najwyższej sile relatywnej na rynku. Spółka jest grana,a po wybiciu z trójkąta panuje tu bardzo silny trend wzrostowy. Jednak po tak dynamicznych wzrostach musiało przyjść spowolnienie więc doszło do konsolidacji na szczycie a następnie na wtorkowej sesji MACD dał sygnał S, co spowodowało spadki aż do piątku, gdzie jednak byki były bardzo zmotywowane do walki i wyciągnęły kurs z potężnego minusa (-6% w trakcie sesji, cena 0.58zł) na końcówkę na plusie. W taki oto sposób uformował nam się piękny młot, który może zwiastować koniec spadków.

ujęcie dzienne:

Dodatkowo uformowała nam się flaga, która jest formacją kontynuowania trendu, zazwyczaj równie dynamicznie jak poprzednio. Dodatkowo korpus młota zatrzymał się na zniesieniu 78% wewnętrznego FIBO, co rownież można odczytać jako pozytywny aspekt. Obecnie Pozostaje nam do pokonania poziom 65gr gdzie znajduje się tenkan sen, a następnie wybicie z flagi.
W przypadku jednak kontynuowania spadków (jest to możliwe, bo jak na razie widać że USA zamknęły się brzydko w piątek, s&p500 -0,77%), kurs powinien się zatrzymać na bardzo silnym wsparciu pod postacią kijun sen na poziomie 54gr gdzie myślę że warto dokupywać akcje Calatravy - no chyba, że całe indeksy polecą mocno, to może wtedy warto jednak się wstrzymać.


Podsumowując, spółka w silnym trendzie wzrostowym, jeżeli młot potwierdzi się następną świeczką pozytywną (tę formację należy potwierdzić), to można odczytać to za próbę sforsowania ostatniego szczytu na poziomie 72 gr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz