Powered By Blogger

czwartek, 26 maja 2011

IMPEXMETAL - wybicie z trójkąta

Czas wrócić do IPX'a, spółki którą miałem w portfelu przez prawie 2 miesiąca i że tak powiem "nieźle się zakisiła". Wyszedłem z niej jakieś 2-3 tyg temu z 2% zyskiem (po 5,15) czyli jednym słowem żenada.

Ale wygląda na to, że ludzie w końcu dostrzegli spółkę i w końcu dobry raport zadziała. Z drugiej strony jest to spółka Karkosika a ostatnio wszystkie jego spółki szaleją (Boryszew się ruszył, Skotan wczoraj 10%, nie mówiąc już o Krezusie czy Midasie). W każdym razie widać, że coś się zaczyna dziać, choćby patrząc po wolumenie (5mln dziś), który jest można powiedzieć rekordowy w stosunku do ostatnich tygodni.Wykres w ujęciu dziennym:Jak widać doszło do bardzo silnego wybicia z trójkąta (który formuje się od dobrych 3 miesięcy), które zostało potwierdzone znacznym wzrostem wolumenu.
Dodatkowo linia tenkan sen przecięła tego samego dnia linię kijun sen dając silny sygnał kupna (kurs znajduje się już nad chmurą). Jedynie nie mamy jeszcze pełnego potwierdzenia, gdyż chikou span wciąż jest w korpusie świecy (choć bardzo blisko jej wyjścia).
Ważne jest, by kurs pokonał jutro dzisiejszy poziom, gdyż kurs zatrzymał się idealnie na poziomie 78% zniesienia FIBO dla całego trójkąta. Następnie mamy kilka poziomów oporu rozrysowanych na poprzednich lokalnych szczytach (5,24 i 5,29) ale prawdziwym testem będzie luka spadkowa występująca zaraz po nagrobku doji który rozpoczął cały ten spadek. Pokonanie poziomu 5,35 otwiera nam pewną drogę na poprzedni szczyt.

W przypadku ewentualnych korekt, obecnie mamy bardzo silne wsparcie na poziomie 5,06-03 które powinno zatrzymać spadki. W najgorszym możliwym scenariuszu kurs może powędrować na 4,92 (62% FIBO) oraz 4,8 (kijun w ujęciu tygodniowym).

1 komentarz: