Powered By Blogger

niedziela, 15 maja 2011

Spółki warte uwagi w tym tygodniu

POZYTYWNE SPÓŁKI

SYNTHOSCzekamy na poniedziałkowy komunikat, czy Synthos znajdzie się w indeksie MSCI Poland - jeżeli tak, może stać się smakowitym kąskiem dla zagranicznych inwestorów co spowoduje dalszą zwyżkę kursu. Dodatkowo kurs przebił poprzedni szczyt po podaniu rewelacyjnych wyników za 1Q 2011.MIRACULUMSpółka w upadłości jednak układ z wierzycielami (mają objąć akcje po cenie 1,2 zł, więc sporo drożej niż obecna cena 1zł - sprawa ma się wyjaśnić 23 maja) jest prawie pewny więc można spodziewać się znacznej zwyżki kursu w najbliższych dwóch tygodniach. Dodatkowo pozytywna informacja ze spółki po piątkowej sesji powinna podbić kurs w poniedziałek.

PEPEESNa PPS można dostrzec pozytywną formację flagi, dodatkowo kurs zbliżył się do bardzo silnego wsparcia na 1,03 które jest dodatkowo wzmocnione jeszcze przez fakt że pokrywa się z 62% poziomem FIBO na którym zazwyczaj kończą się korekty w silnych trendach wzrostowych. Kurs najpierw jednak powinien pokonać poziom 1,09 na którym znajduje się linia kijun sen.

Dodatkowo sporo może się dziać w tym tygodniu na:
* OPTIMUSIE (niezły raport za 1Q + premiera W2 17 maja),
* WASKO (bardzo mocne wybicie po dotarciu do SMA-100),
* IMPEXMETAL (dobry raport, jeżeli uda mu się w końcu wybić przy dużych obrotach to może być ciekawie).


TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA

MW TRADEKurs w czwartek wybił się z linii całego trendu wzrostowego trwającego 2 lata, i nie miał siły wrócić w piątek. Jeżeli do końca tygodnia kurs nie wróci nad kreskę, bardzo czarno widzę dalszy potencjał zwyżki dla kursu w nawet średnim terminie. Chciałbym tylko powiedzieć, że jestem mocno zniesmaczony ostatnią rekomendacją kupna dla MWT, która pokazała co to znaczy prawdziwe wyleszczanie.

BOGDANKAPo bardzo słabym raporcie doszło do panicznej wyprzedaży na spółce, i wg mnie kupowanie teraz to tzw "łapanie spadającego noża". Z drugiej strony jednak poziom luki czyli okolice 100zł mogą być już dobrym miejscem do zakupu akcji. Jednak jeżeli kurs już w tym tygodniu dotarłby do tego poziomu, to przyznam że bałbym się na to wchodzić... za szybko.

3 komentarze:

 1. Synthos najlepszą opcją, sam dokupiłem w piątek dodatkowy pakiet. Maxima pokonane więc wzrosty są raczej pewne. Świetny raport, no i zobaczymy w poniedziałek. Nie wiem tylko jak na kurs wpłynie zmiana prezesa, ale nie powinno być na minus. Dodatkowo jesteśmy we wzroście długoterminowym.

  OdpowiedzUsuń
 2. w sumie dużo zależy w jakich okolicznościach doszło do zmiany prezesa, nie czytałem o tym przyznam. Myślę, że w przypadku negatywnego komunikatu o wejściu do indeksu może być zjazd :( ale raczej wejdzie

  OdpowiedzUsuń
 3. witam, napisz coś jak możesz o POLICACH.
  pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń