Powered By Blogger

niedziela, 8 maja 2011

Wyniki ankiety + analiza zwycięzcy


Chciałbym na wstępie bardzo podziękować wszystkim 118 osobom, które wzięły udział w mojej ankiecie, trwającej od 23 kwietnia do wczoraj (7 maja). Zadałem wtedy wam pytanie:

Która spółka da najlepszą stopę zwrotu do końca czerwca?

chcąc pokazać, wobec której mamy największe zaufanie co do kierunku.

Zdecydowanym liderem jest tu jak widać Optimus, w którego wierzy niemal połowa osób głosujących w ankiecie.

Poniżej zamieszczam wyniki ankiety:
 
Spółka liczba głosów udział
Optimus 58 49%
Pepees 10 8%
Cormay 10 8%
Groclin 20 17%
Petrolinv 14 12%
Cityinter 6 5%
SUMA 118 100%

Mam nadzieję, że wyniki tej ankiety pozwolą niektórym zwrócić uwagę na spółki o których wcześniej nie myśleli. Z góry przepraszam, że nie wrzuciłem większej ilości spółek, ale nie chciałem za bardzo "rozwadniać" badania - przyznaje, że zabrakło kilku spółek, m.in. Boryszewa.

Tak czy siak, należy się kilka słów o championie – Optimusie i jego technicznych możliwościach do dalszego wzrostu.

  


Jak widać Optimus zaliczył solidny spadek po niefortunnej rekomendacji DM BZWBK rekomendującej sprzedaż akcji. Biorąc pod uwagę prawie pewny sukces Wiedzmina 2 który już niedługo pojawi się w sklepach (zaraz po raporcie za 1Q 2011 który raczej nie odbije się jakoś mocno na kursie) - tu chyba ważniejszym czynnikiem wzrostu kursu będzie pozycja W2 w rankingach sprzedaży gier na świecie. Technicznie sytuacja wygląda dosyć niepewnie - kurs w najbliższych dniach na dobrą sprawę może pójść w każdą stronę, jednak w najbliższych tygodniach i tak kierunek powinien być w górę. W razie spadków mamy wsparcie dla kursu na poziomie 8,65 (tam gdzie zatrzymał się piątkowy spadek + poziom 78% FIBO), następnie 8,24 i 8,15. W najgorszym wypadku spadek powinien zatrzymać się na 7,95 (tenkan sen w skali tygodniowej). Wyjście ceny powyżej 8,95 a następnie 9,06 otwiera ponownie drogę na szczyt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz