Powered By Blogger

środa, 18 maja 2011

Groclin - przyspieszony kurs spadania

Niestety, żal mi mówić ale w najbliższych dniach nie widzę żadnych perspektyw dla Grocka. Z 12% zarobku dziś wyszedłem z 3% stratą, no cóż nauka zostanie.

Wracając już do samej sytuacji technicznej, to można powiedzieć że wszystkie możliwe sygnały które może dać, mówią SPRZEDAJ. niestety.

Tym razem nietypowo zacznę od długiego terminu, czyli wykresu w ujęciu tygodniowym:

  

Dolny wykres to oscylator MACD, który dziś dał sygnał sprzedaży - patrząc na to przez pryzmat ujęcia tygodniowego, pokazuje to nikły potencjał do obicia skoro dopiero teraz tak naprawdę powinna zacząć się wyprzedaż. Dodatkowo formacja trójkąta została przebita od dołu zarówno w skali dziennej (wczoraj) jak i dziś tygodniowej. Niestety sądzę, że pierwsze wsparcie które będzie w stanie powstrzymać na dobre kurs przed spadaniem jest poziom 21.10, który wyznaczył start wzrostu w bardzo szybkim czasie do szczytu 29.50, ponadto mieści się w okolicach 62% zniesienie FIBO oraz bardzo silne wsparcie pod postacią kijun sen (w ujęciu tygodniowym kijun jest już b.mocny, szczególnie że tutaj idzie bardzo płasko co tylko wzmacnia wymowę tego wsparcia). Wcześniej kurs może jeszcze walczyć na poziomie 22,60 ale uważam że jest zbyt blisko by mógł utrzymać spadki.

Ujęcie dzienne:Na ujęciu dziennym mamy również silne wsparcie na poziomie 21,80 w postaci 100-sesyjnej, jest szasna że to będzie ten poziom, który zatrzyma spadki na dłużej choć sądzę że jednak docelowo okoli 21 zł. Chciałbym zauważyć, że kurs już wpadł do chmury czyli przebił b. mocne wsparcie w postaci chmury, dodatkowo tenkan przetnie kijun jutro dając neutralny sygnał sprzedaży (można by zinterpretować, że w sumie już dziś to zrobił). Chikou span jest głęboko pod kursem co potwierdza wymowę poprzednich sygnałów.
Kolejna rzecz to dywergencja na wolumenie przy odbiciu z chmury, która pokazywała że coś jest nie tak, a następnie bardzo mocny wzrost wolumenu przy dużych spadkach co jest potwierdzeniem że nie brakuje chętnych do sprzedawania.

PODSUMOWANIE:
Niestety w obecnej chwili nie widzę przesłanek do wzrostu, i jedynie jakiś magiczny komunikat ze spółki pod postacią nowych super kontraktów mógł ożywić wiarę we wzrost.
Z drugiej strony jest też jasna strona tego wszystkiego - będzie szansa bardzo tanio nabrać akcji Groclina, który jako spółka jest super-perspektywiczny tylko po prostu analiza techniczna w obecnej chwili nie pomaga jak również coraz gorsze prognozy makroekonomiczne dla gospodarki światowej.


 To tak dla żartu na koniec ;) Będziemy jeszcze świetować Grocka, na razie dajmy mu zejść na ziemie.

7 komentarzy:

 1. Ładnie ktoś techników wyprowadził w pole. Tutaj niby ładny trójkącik zwyżkujący a wyszło jak widać. A taki piękny zasięg wyrysowałem.. ehh

  OdpowiedzUsuń
 2. Kreski mylisz się, moim zdaniem i z moich analiz wynika, że jeszcze nic nie jest stracone. Dzisiejsze wzrosty to też potwierdzają. Miejmy nadzieję, że nie jest to krótkoterminowe odreagowanie....
  Mogę spytać po ile Grocka w ogóle sprzedałeś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy dzisiaj mieliśmy hurra-optymizm na giełdzie ale bardzo możliwe że mamy znowu odbicie na 2900 więc będzie rósł i popełniłem błąd :) poczekam na koniec piątkowej sesji.

  Narazie podtrzymuje to co napisałem w poście, ale zaznaczam że nie jest już to tak kategoryczna opinia jak była wczoraj.

  Sprzedałem po 24 ale w trakcie sesji (chyba koło 12) a nie na fixie. Musiałem iść na spotkanie a nie chciałem skończyć na 23 jak wróce.

  OdpowiedzUsuń
 4. hehe, po 24, to mnie zapakowałeś w grocka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Otocznie nie sprzyja rynką i dlatego i Groclin nie ma prawa rosnąć. Jak się wszystko uspokoi będzie można znowu tutaj zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 6. ja się ustawiam w okolicy 21,10 :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o groclinie na wszyslich blogach i forach pisano że to pewny zarobek
  a wiadomo zawsze zarabia mniejszość i grubas zagrał inaczej pod siebie

  OdpowiedzUsuń