Powered By Blogger

sobota, 7 maja 2011

Groclin - tydzień przed raportem za 1Q "Wide Look"

Groclin to spółka w której wiele osób pokłada wielkie nadzieje, a jedną z tych osób jestem również ja.
Nie licząc kryzysowego roku 2008 w którym Grocek zaliczył sporą stratę netto, poprzedni rok (2010) był zdecydowanie najsłabszym w historii tej spółki na giełdzie, a pod względem przychodów po prostu najsłabszy.

Zbigniew Drzymała (właściciel) obiecał jednak akcjonariuszom, że spółka wraca do gry i począwszy od 2011 roku inwestorzy mogą oczekiwać poprawy wyników. I tu zaczyna się temat najbliższego raportu, którego publikacja została wyznaczona na najbliższy piątek, 13 maja. Zgodnie z obietnicą, spółka powinna zwiększyć swoje przychody ze sprzedaży o 30%, które mają wynieść około 40mln zł (w stosunku do 31 mln w 1Q 2010). Jeżeli ta prognoza bardzo mocno by odbiegała od rzeczywistości, to najpewniej pojawiłaby się już o tym wzmianka w jakimś nowym raporcie bieżącym - skoro go nie ma to można liczyć, że jesteśmy blisko tego celu, co oznacza że firma faktycznie wraca do życia coraz prężniej.

Czas na spojrzenie techniczne:

Ujęcie dzienne:

Ciemne zielone linie wskazują na linie wyznaczające trójkąt, jasno zielona w obrębie wskazuje na przyspieszenie trendu w ramach tegoż trójkąta. Czarne linie wyznaczają formację trójkąta z poziomu wykresu w ujęciu tygodniowym.
Jak widać, mimo kilku prób wybicia Groclin wciąż znajduje się we wcześniej wspomnianym trójkącie symetrycznym. Ostatni spadek został doskonale zatrzymany przez silne wsparcia na poziomach 25,50 oraz 25. Dodatkowo Pomogło 78% zniesienie FIBO, które zatrzymało spadki i pozwoliło kursowi wrócić powyżej 25,50.
Bardzo niskie wolumeny przy ostatnich spadkach sugerują, że ludzie wciąż czekają na raport i nie boją się trzymać swoich akcji - ja nie widzę tu żadnej paniki, raczej ostatnie próby złapania dodatkowych akcji do portfela po atrakcyjnej cenie.
W przypadku pozytywnej sesji w poniedziałek możemy liczyć na wybicie powyżej poziomu 26 zł czyli ponowną próbę wyjścia górą z dziennego trójkąta.
Na razie oczekuję, że w przypadku ewentualnych spadków kurs powinien utrzymać się ponownie w okolicach 25,50-25 a w najgorszym wypadku na poziomie 24,50.

Ujęcie tygodniowe:Z wykresu tygodniowego wynika, że jest jeszcze miejsce na korektę w okolice 24,50 - ale czy do niej dojdzie to już ciężko stwierdzić. Tak czy siak, w tej skali doskonale widać jak niemal klasycznie rozrysowuje się formacja trójkąta na Groclinie. Trójkąt to formacja kontynuacji wzrostu, więc oczekuje się wybicia górą.
Najbliższym celem jest ponowny atak na poziom w okolicach 27,50 który był już testowany dwukrotnie. Jego przebicie otwiera szybką drogę na szczyt z lutego (29,50zł).


Teraz dodatek - technika Ichimoku (nie jestem jeszcze biegły w tej technice, ale potrafię wyznaczyć pewne poziomy obronne które sprawują się nieco lepiej od średnich kroczących w moim odczuciu).

ujęcie dzienne: (zdaję sobie sprawę, że jest wybitnie nieczytelny, więc opis powinien wystarczyć)
Fioletowa linia to Tenkan (26,10 zł) , która obecnie stanowi opór dla wzrostu jednak nie powinna bardzo mocno blokować kursu. Wsparciem natomiast jest ciemno niebieska linia Kijun (25,18zł), która powinna hamować kurs przed głębszymi spadkami. Ewentualne głębsze spadki powinny się zatrzymać się na poziomach 24,30-24,60 reprezentowanych przez Span A, czyli górne ograniczenie chmury. Biorąc pod uwagę grubą brązową krechę (cofnięta o 26 sesji) o nazwie Chikou, powinniśmy w ciągu 3 najbliższych sesji wybić się powyżej poziomu 26,20zł aby zachować pozytywny obraz trendu (linia chikou powinna znajdować się nad kursem). Przecięcie linii tenkan przez kurs od dołu w górę (wybicie i zamknięcie sesji powyżej 26,10) będzie dawać silny sygnał kupna.

ujęcie tygodniowe:Jak widać (lub nie widać :) ) na rysunku, linia Tenkan w ujęciu tygodniowym znajduje się w okolicy 24,40 zł - co jak widać jest kolejnym miejscem które pokazuje że ten poziom cenowy jest bardzo znaczącym wsparciem dla ewentualnych spadków. Linia Kijun w tym wypadku znajduje się zdecydowanie niżej na poziomie 21,10 zł i niemal pokrywa się ze zniesieniem 62% FIBO co dodatkowo ją uwiarygadnia. Osobiście, obecnie nie widzę możliwości nawet przy najczarniejszym scenariuszu zejścia kursu poniżej tego poziomu.

PODSUMOWUJĄC:
1. Czekamy na raport 13 maja - przychody powinny być w okolicach 40mln zł, wartości powyżej należy traktować jako bardzo pozytywny znak, poniżej 37-38 mln mogą lekko negatywnie wpłynąć na kurs.
2. Wsparcia kursu to: 25,50 ; 25,00 ; 24,50-30 (tenkan tygodniowy i chmura dzienna) ; 21,10 (kijun tygodniowy).
3. Opory dla wzrostu: 26,10 (tenkan) ; 26,30 (połowa dużej, czerwonej świecy) ; 27,50.

1 komentarz:

  1. Pieknie Groclin ruszyl gratz ;]
    szkoda tylko ze nie mam w portfelu^^

    milo sie czyta Twoje wpisy

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń