Powered By Blogger

niedziela, 8 maja 2011

IMPEXMETAL - na rozstaju dróg

Niepewna sytuacja na Impexie. Pierwszy wykres sugeruje możliwe wybicie lub konsolidację kursu w okolicach obecnego poziomu w oczekiwaniu na wyniki za 1Q 11.

ujęcie dzienne:
Jak widać spadki zatrzymały się na dolnym ograniczeniu linii trendu wzrostowego (można pokusić się o nazwanie tego formacją trójkąta). Kurs zatrzymał się w piątek na 38% FIBO niższego poziomu, a następnie znalazł się nad 62% FIBO głównego.
W obecnej chwili znajdujemy się przy linii i czekamy na wybicie w którąś ze stron. Zejście poniżej oznaczałoby wyprzedaż, co wydaje mi się mało prawdopodobne na tę chwilę, biorąc pod uwagę ogłoszenie wyników za 1 kwartał 2011 w środę - sądzę, że do tego czasu nie powinno być dużych ruchów. Sądzę, że poniedziałek i wtorek powinny być dość spokojne w oczekiwaniu na raport. W obecnej chwili wsparciem dla kursu jest poziom 4,87 oraz 4,80. Oporem jest bariera (również psychologiczna - choć już nie tak bardzo, bo byliśmy dość długo nad nią) 5zł oraz faktyczny opór techniczny na 5,05.

ujęcie tygodniowe:Na wykresie tygodniowym widać, że już nie zostało nam zbyt wiele miejsca na ruch w obrębie formacji, także do końca tygodnia po raporcie powinniśmy poznać dalszy kierunek - ja jako posiadacz akcji tej spółki, liczę że będzie to kierunek ku górze - szczególnie że nie ma dużych przesłanek do pogorszenia się wyników ( choć w tym przypadku porównywalne wyniki z rokiem poprzednim należałoby odebrać raczej negatywnie).

Bonus - ichimoku

ujęcie dzienne:
 


Według techniki ichimoku sytuacja wygląda nieco gorzej niż wg klasycznej kreski. Obecnie kurs znajduje się w obrębie chmury co wskazuje na niezdecydowanie się rynku co do kierunku (to tylko potwierdza moje zdanie, że ludzie czekają na raport który ma zadecydować o kierunku). Pozytywem jest fakt, że można dostrzec zatrzymanie się spadków (3 sesje temu, duża czerwona świeca) na dolnym ograniczeniu chmury (Span B), jednak kurs z piątku również się zatrzymał na ograniczeniu chmury (tym razem Span A). Chmura się coraz bardziej zwięża, więc pozostanie w jej obrębie przez kurs jest raczej nie możliwe przez dłuższy czas i kurs musi zdecydowanie wyjść w którąś stronę. Zamknięcie się kursu poniżej 4,83 w poniedziałek lub 4,87 we wtorek-środę-czwartek oznacza pogorszenie się sytuacji na tym walorze. Dodając do tego fakt, że tenkan i kijun są nad kursem - da to sygnał sprzedaży. Dodatkowo Chikou span znajduje się już pod kursem, jednak wyjście ponad nie powinno być problemem gdyż kurs w tym rejonie 26 sesji temu się konsolidował. Dopiero 7-ma sesja będzie ciężka do przebicia i będzie wymagała żeby kurs znalazł się nad 5,30.
Wsparcie dla kursu to 4,87-83 i 4,80. Opór to znane wcześniej linie 5,00 tenkan sen i 5,06 kijun sen co jedynie wzmacnia znaczenie tych poziomów (klasyczna analiza również wskazuje te poziomy).

ujęcie tygodniowe:W tym przypadku sytuacja wygląda znacznie lepiej, kurs znajduje się wysoko nad chmurą - jesteśmy w dość silnym trendzie wzrostowym (szeroka chmura). Dodatkowo widać że tygodniowy tenkan (4,90) zatrzymał kurs. Silnym wsparciem dla kursu jest poziom 4,80, który również wcześniej był wspominany i potwierdza bardzo duże znaczenie tego poziomu - jego przebicie spowoduje wyprzedaż, która najpewniej zatrzymałaby się dopiero w okolicach poprzedniego dołka (4,50). Póki jesteśmy powyżej 4,80 sytuacja jest ok.

Podsumowując:
1. Pilnujemy poziomu 4,80 jako kluczowego wsparcia zatrzymującego spadki
2. Przebicie 5,05 otwiera nam drogę na dalszy wzrost - możliwe zaatakowanie poprzedniego lokalnego szczytu na 5,30. Po przejściu przez lukę na poziomie 5,35 atakujemy na ostatni szczyt 5,55
3. Czekamy na dobre informacje w raporcie za 1Q 2011 ze spółki.

5 komentarzy:

 1. Mam pytanie gdzie można darmowo "pobawić się ichimoku". Kupiłem książkę a nie mogę tego wypróbować. Prośba o pomoc. huberton@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. zapraszam na http://ichimokuworld.blogspot.com/ tam na pewno dowiesz się wszystkiego :) Ja osobiście posiadam go w Fibotraderze, ale tutaj jest raczej mało czytelny - najlepiej chyba w amibrokerze. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też używam Fibotrader'a. Możesz przybliżyć, w jaki sposób dodać do niego ichimoku?

  OdpowiedzUsuń
 4. w pasku głównej, pierwsze od lewej: Chart manager -> Add indicator -> more from internet... -> i tam gdzies znajdziesz coś z nazwą ichimoku -> start download i już :) Później w menu prawym (tym co jest schowane) musisz sobie kolory poprawić, bo jest generalnie prawie niewidoczne w ustawieniach domyślnych :) powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie dzięki. Spróbuję jeszcze popracować nad czytelnością chmury.

  OdpowiedzUsuń