Powered By Blogger

środa, 23 marca 2011

OPTIMUS - ponowne ożywienie

Po dość sporym marazmie w ostatnich dniach Wiedzmin ponownie zaatakował :) Mogły mieć na to wpływ informacje o ożywieniu na rynku gier (np. Nicolas Games ze swoimi planami przejęć i dzisiejszy wywiad w CNBC biznes na ten temat) choć przyznam szczerze, że nie do końca w to wierze. Tak czy siak mamy solidny wzrost - choć wczoraj patrząc na wykres z technicznego punktu widzenia nie był on zbyt oczywisty. Dzisiaj wykres wygląda już lepiej, więc spójrzmy:

Widać, że nieuchronnie zbliżamy się do poprzedniego szczytu i przy odpowiednich nastrojach może nawet dojść do jego zaatakowania do końca tygodnia. Tak czy siak, w obecnym kanale nie ma dużego wyjścia i czasowo sprawa musi się rozstrzygnąć do następnego piątku.

W kwestii dalszego wzrostu zdania są dość równo podzielone.
Ludzie dzielą się na tych, którzy uważają, że Wiedźmin2 jest już zdyskontowany w cenie i spółka jest już bliska wyczerpania swoich możliwości wzrostowych, inni natomiast uważają, że to dopiero początek wzrostów i jesteśmy dopiero w połowie drogi (pomimo horendalnego 450% wzrostu w skali roku, wciąż argumentem jest City Interactive ze swoim przebojowym Sniperem i 900% wzrostem w skali roku).
Tak czy siak, coraz popularniejszą opinią jest to, że obecna hossa należy do gier komputerowych i jak narazie się to potwierdza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz